App Store Google Play

У дніпропетровській лікарні №9 запрацював комп’ютерний томограф

26.04.2016 17:40
У дніпропетровській лікарні №9 запрацював комп’ютерний томограф

За останній рік коштом обласного бюджету для медзакладів Дніпропетровщини придбали з півсотні одиниць сучасного обладнання. Зокрема, комп’ютерний томограф для дніпропетровської лікарні №9. Знадобився час на підготовку приміщення, встановлення апарату, навчання лікарів. Сьогодні він починає роботу у тестовому режимі.

Міська лікарня №9 обслуговує всіх «лівобережців». А це майже 300 тисяч людей. Томографу у лікарні ніколи не було. Для негайної діагностики хворих направляли до медзакладів правобережжя. Втрачався час.

«У 2015-му з обласного бюджету виділили кошти на томограф для цієї лікарні. Декілька місяців пішло на підготовку приміщення, встановлення обладнання, навчання лікарів. Сьогодні апарат готовий до роботи», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Томограф виявляє важкі захворювання та наслідки травм. Щодоби таку допомогу потребують щонайменше 10 пацієнтів, розповіла головний лікар дніпропетровської лікарні №9 Олена Фінкова.

«Такий пристрій – справжня допомога нашому медзакладу. Він сучасний – 2015 року. Доза випромінювання знижена, а швидкість обстежень – прискорена», – розповіла медик.

Працювати з таким обладнанням фахівців лікарні навчають у декілька етапів. Перший курс вони вже пройшли, наступний – за три тижні. Поки томограф працює у тестовому режимі. За місяць запрацює на повну.

«У 2015-му лікарні області отримали рекордну кількість обладнання – від магнітно-резонансного томографу до генетичного аналізатору. Загалом 46 одиниць. На це з обласного бюджету виділили 149 мільйонів гривень», - зазначив керівник регіону Валентин Резніченко.

За словами очільника області, цьогоріч на придбання обладнання передбачили понад 150 мільйонів гривень. У планах придбати сучасний ангіограф, рентгенівський апарат, аналізатори.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...