App Store Google Play

Нацполіція робить виїмку договору, по якому Дніпропетровськ заборгував «УПСу» більше 200 мільйонів

26.04.2016 10:50
Нацполіція робить виїмку договору, по якому Дніпропетровськ заборгував «УПСу» більше 200 мільйонів

Національна поліція виявила розкрадання коштів на будівництві автодороги від вул. Кайдацький Шлях до автомобільної дороги Київ-Луганськ-Ізварине. Про це повідомляє «Бюро.UA» з посиланням на ухвалу Бабушкінського райсуду м.Дніпропетровськ.

Слідчі стверджують, що у 2011-2016 рр. службові особи ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» та Департаменту комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міської Ради завищили обсяги об’ємів і матеріалів робіт, внаслідок чого незаконно заволоділи бюджетними коштами у великих розмірах.

При визначені в договорі твердої договірної ціни до актів приймання виконаних будівельних робіт включено матеріали та роботу машин і механізмів за фактичною вартістю, тобто як динамічної договірної ціни, інші супутні витрати, які не передбачені умовами договірної ціни, а також випадки заміни машин та механізмів, передбачених ресурсними елементними кошторисними нормами та договірною ціною.

Крім того, в акти робіт включено додаткові роботи, не передбачені проектно-кошторисною документацією і договором, які не пройшли державну експертизу.

Суд дав слідчому Нацполіції дозвіл на виїмку документів у Департаменті комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міськради. Зокрема, йдеться про договір департаменту з фірмою «УПС», проектно-кошторисну і тендерну документацію.

упс дорога1

Від «Наших грошей»:

Єдиним власником фірми «УПС» до кінця минулого року був її директор Тарас Палій, син екс-начальника ДП «Дніпропетровський облавтодор».

Після зміни влади у 2014 році на Тараса Палія було відкрито два кримінальні провадження щодо привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг фірмою «УПС». У 2015 році обидві справи було закрито, а половину фірми «УПС» переоформлено на словацьку компанію «Ароґраф». Її власницею є Ірина Гуназа, яка представляє партію «Україна майбутнього» Святослава Олійника, екс-замгубернатора Ігоря Коломойського.

Після Майдану саме Олійник піарився на темі «відкатів» на тендерах департаменту капбудівництва Дніпропетровської міськради. Найбільшим підрядником департаменту було підприємство «УПС». Олійник тоді пообіцяв «відмити» підрядників і запустити їх на нові чесні тендери.

Через тиждень після зміни власників «УПС» подав позов у суд про стягнення з Дніпропетровської міськради 204,64 млн грн. боргу за будівництво автодороги на ділянці від вул. Кайдацький шлях до автомобільної дороги Київ Луганськ Ізварине. 16 лютого 2016 р. «УПС» отримав позитивне рішення у першій інстанції.

Міськрада подала апеляцію на це рішення тільки після публікації «Наших грошей».  Наразі у справі призначено експертизу, щоб з’ясувати, скільки робіт фактично було виконано.

Наші Гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...