App Store Google Play

Дніпропетровцям перерахують плату за забруднену воду

25.04.2016 18:10
Дніпропетровцям перерахують плату за забруднену воду

Жителям Дніпропетровська, зокрема, житлових масивів "Червоний Камінь", "Комунар" і "Перемога" обіцяють перерахувати плату за воду через те, що 30 березня у них з кранів текла бура вода. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Вести.

За словами начальника управління "Водозбут" Людмили Тонкопій, відповідні коригування абоненти зможуть відстежити в повідомленнях про нарахування за квітень. Потемніння води і її неприємний запах в "Дніпроводоканалі" пояснили проведенням ремонтних робіт на Кайдацької насосно-фільтрувальної станції (КНФС).

За словами директора КП Богдана Попюка, ремонт там не проводився протягом останніх трьох років. Коли ж вода була злита з системи і в неї потрапило повітря, відбулося окислення, що і викликало неприємний запах. А після подачі води в трубопроводах зрушили залишки опадів і це додало воді темний колір. Але на підприємстві акцентували, що сам склад води при цьому відповідав нормам.

У той же час Головне управління Держсанепідслужби Дніпропетровської області у своєму звіті вказує на те, що після закінчення ремонтних робіт промивка та дезінфекція водопровідних споруд і мереж не була проведена. Це і стало причиною подачі городянам води з забрудненням.

"У зв'язку з численними зверненнями жителів міста, Держсанепідслужба організувала відбір і лабораторне дослідження водопровідної води в будинках заявників на ж/м "Перемога-4" і ж/м "Комунар". Крім того, відбір був зроблений в будинках на Слобожанському проспекті (будинки №№ 1, 6, 34, 36, 65), вул. Савченко, 11, вул. Щелгунова, 2, вул. Космічної, 10, і на Кайдацької насосно-фільтрувальної станції. Забір проводився на наступний день, і тому якість води вже повернулося до норми. Але ось на вул. Космічній і КНФС вода не відповідала вимогам перманганатної окислюваності (наявність природних органічних речовин у воді)", - пояснили в облСЕС.

Санепідеміологи вказують на те, що цей випадок на КНФС не поодинокий. У лютому цього року в усіх пробах води на виході в розподільну мережу рівень окислюваності не відповідав гігієнічним нормативам і становив 7,5-7,7 мг/л при нормативі не більше 5 мг/л. А рівень хлороформу у воді становив 65 мкг/ л (норматив - не більше 60 мкг/ л).

"Протягом 2015 року рівень хлороформу на Кайдацькій НФС досягав навіть 151 мкг/л. Хлороформ утворюється при хлоруванні води з р. Дніпро і має виражений канцерогенний ефект. Тобто є додатковим чинником виникнення випадків раку від вживання такої хлорованої води - 50-60 випадків на 1 млн чоловік. На сьогодні на КНФС не застосовуються технологічні заходи по зменшенню хлороформу і окислюваності питної води ", - резюмують в облСЕС.

Поганий стан мереж і обладнання в "Дніпроводоканалі" визнають. За даними Богдана Попюка, з 2 тис. км водопроводів в заміні потребують 1,5 тис. км.

На найближчу сесію міськради планують винести рішення про фінансування інвестиційної програми КП. У проекті рішення зазначено, що в цілому на розвиток водопостачання програмою передбачено в цьому році понад 21 млн грн. Зокрема, заплановано технічне переоснащення станції нульового підйому на КНФС і проектування капремонту фільтрів 1961 роки будівництва там же.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...