App Store Google Play

Чи перейде Дніпропетровський трубний під контроль росіян?

25.04.2016 11:40
Чи перейде Дніпропетровський трубний під контроль росіян?

Дніпропетровський трубний завод, що знаходиться під контролем екс-губернатора Донецької області, може перейти під контроль друзів Путіна.

Колишній голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута недовго святкував позбавлення одного з найбільших підприємств, що залишилися у нього під контролем, від головного кредитора. Як стало відомо «ДС», в середині квітня Вищий господарський суд прислухався до аргументів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» і скасував вердикти нижчих інстанцій, які фактично списали борг Дніпропетровського трубного заводу (ДТЗ) на суму понад 1,6 млрд грн. перед ІСД. Таким чином, у корпорації, контроль над якою приписують групі інвесторів, вкрай дружніх російському президенту Володимиру Путіну, з'явився шанс відвоювати вказаний актив.

Суди між двома підприємствами стартували ще в кінці минулого року. Як повідомляла «ДС», тоді в рамках банкрутства одного з найбільших виробників трубної продукції в Україні Господарський суд Дніпропетровської області затвердив реєстр вимог кредиторів до ПАТ «Дніпропетровський трубний завод». Процес його формування тривав протягом майже півроку після того, як в червні 2015 року з подачі Радикал Банку стартувало банкрутство ДТЗ. Фактичним власником якого через кіпрську компанію I.S.H.C. Industrial Steel Holding Co Limited є колишній голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута.

В рамках банкрутства одним з перших свої вимоги до боржника пред'явила вже згадана корпорація «Індустріальний союз Донбасу». ІСД, в якому Тарута зберіг 20% -ву частку (контрольний пакет корпорації з 2010 р знаходиться у структур, близьких до російського Внєшекономбанку), але позбувся важелів управління, заявив про наявність у трубного заводу боргів перед ним на суму 1,64 млрд грн ., грунтуючись на договорах поставки металу, укладених в 2003-2013 рр. На підтвердження своїх вимог ІСД надав лише копії документів, тоді як суд зажадав оригінали (останні, за даними корпорації, залишилися в окупованому Донецьку, де ще в 2014 р прихильники «русского мира» розгромили головний офіс корпорації). Боржник, що досить логічно, оригіналів також не знайшов. Тому суд вніс до реєстру підтверджені вимоги ІСД на суму лише близько півмільйона гривень, дозволивши структурам Тарути зберегти контроль над підприємством.

«Індустріальний союз Донбасу», природно, з цим не став миритися і оскаржив невигідний йому вердикт суду в Дніпропетровському апеляційному господарському суді. Останній частково задовольнив апеляцію і накинув ІСД ще пару мільйонів гривень, залишивши решту вимог без задоволення. Після цього розгляду перемістилися до Вищого господарського суду, де корпорації, нарешті, посміхнулася удача.

«Вишка» прийшла до висновку, що списувати борги на підставі того, що заявник не зміг надати суду оригінали документів, було передчасно, оскільки їх можна визнати законними на підставі рішень «юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору». За даними «ДС», в цьому випадку маються на увазі раніше винесені вердикти судів адміністративної гілки, які визнали існування спірного боргу.

Саме ж цікаве те, що не допустити скасування рішень попередніх інстанцій в суді намагався Райффайзен Банк Аваль, представник якого брав участь в судовому засіданні Вищого господарського та заявив про безпідставність вимог ІСД. Як уже повідомляла «ДС», ця фінустанова є кредитором не тільки ДТЗ, а й «Індустріального союзу Донбасу», до якого в березні «Аваль» пред'явив в суді вимоги на загальну суму майже 5 млрд грн.

У випадку з Дніпропетровським трубним заводом перемога ІСД поки не є остаточною. Дніпропетровський госпсуд тепер повинен буде знову повернутися до розгляду вимог корпорації. І якщо вони будуть задоволені хоча б на чверть, у «Індустріального союзу Донбасу» з'явиться шанс очолити комітет кредиторів Дніпропетровського трубного заводу, а в перспективі - претендувати на отримання його активів в рахунок непогашеного боргу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...