App Store Google Play

Соцзахист чернобильців обійшовся в цьому році в 7,5 мільйонів гривень

21.04.2016 16:40
Соцзахист чернобильців обійшовся в цьому році в 7,5 мільйонів гривень

Цього року у Дніпропетровську на соціальний захист чорнобильців виділено на 4 мільйони гривень більше, ніж минулого – майже 7,5 мільйонів гривень.

Про це під час прес-конференції повідомила заступник міського голови Світлана Єпіфанцева. Вона зазначила, що соціальний захист чорнобильців здійснюється на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та іншими нормативно-правовими актами. У Дніпропетровську працює ще й міська програма, яка опікується соціальним захистом чорнобильців. Цього року фінансування цієї програми значно збільшено.

«Дніпропетровськ став першим містом в Україні, яке прийняло міську програму щодо соцзахисту чорнобильців. Вже потім інші міста запровадили в себе такі програми Цього року у міському бюджеті на заходи програми передбачено майже 7,5 мільйонів гривень. Зокрема, до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи 1200 інвалідів, які постраждали внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС, отримають матеріальну допомогу по 750 гривень, таку ж суму вони отримають у грудні до Дня ліквідатора. Відповідна матеріальна допомога у порівнянні з минулим роком збільшена на 781,5 тис. грн. Також матеріальну допомогу по 1 500 грн. отримають 1100 вдів (вдівців) померлих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 1 млн. 650 тис. грн. Сума цих видатків збільшена на 615 тисяч гривень», - сказала заступник міського голови.

За словами Світлани Єпіфанцевої, також в рамках відповідної міської програми у бюджеті закладено 1 мільйон гривень, а це на 746 тисяч гривень більше, ніж минулого року, на надання матеріальної допомоги на лікування та придбання ліків для чорнобильців. На оздоровлення постраждалих 1 та 2 категорій з міського бюджету виділяється 1,5 мільйони гривень ( це на 582,5 тис. грн. більше, ніж у 2015 році).

«Загалом завдяки системній роботі міського голови Бориса Філатова цього року значно збільшено фінансування міської програми соціального захисту чорнобильців. Велику допомогу у цій роботі надає міська організація «Союз Чорнобиль України», - зазначила Світлана Єпіфанцева.

Вона також наголосила, що цього року особлива увага буде приділена проведенню у місті заходів, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

«Ввечері 25 квітня біля пам’ятника «Чорнобильський дзвін», що у сквері Героїв, відбудеться традиційна акція «Запали свічку». Безпосередньо 26 квітня традиційно у Свято-Троїцькому кафедральному соборі відбудеться панахида по загиблих і померлим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Після цього хресним ходом усі учасники рушать до пам’ятника «Чорнобильський дзвін», де проходитиме церемонія покладання квітів. Також цього дня у театрі опери та балету буде проведено обласний захід для чорнобильців. Загалом в рамках відзначення 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у бібліотеках, музеях міста будуть проведені тематичні виставки, фотовиставки, літературно-мистецькі вечори, у школах – тематичні уроки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...