App Store Google Play

Війна з "культурним" коледжем: кому потрібна колотнеча?

20.04.2016 09:00

Минулого тижня громадськість Дніпропетровська, а особливо представників «культурної» спільноти сколихнуло відео-звернення колективу Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв, в якому викладачі просили владу та правоохоронні органи втрутитися в ситуацію, що склалася через викладача естрадного співу Володимира Забару.

Власне, нижче викладаємо більш розгорнуту версію педагогічного колективу про розгортання конфлікту, який, можливо, має більш глибоке підґрунтя, аніж просто непорозуміння між колегами.

Конфлікти у колективі почалися з того моменту, як Володимира Забару не обрали на посаду директора коледжу. Він самостійно висунув свою кандидатуру і в результаті отримав лише 4 голоси проти 116 на користь діючого директора В’ячеслава Рижова. Саме після цього почалися погрози на адресу викладачів та справжній психологічний терор.

Варто також зазначити, що до виборів Володимир Забара достатньо довго хворів, однак за місцем роботи до ситуації поставилися з розумінням – зберегли години, підтримували як могли. Але саме після хвороби він повернувся до роботи більш агресивним. Колеги раз по раз підкреслюють, що викладач зовсім не був таким на початку і вони знали його з найкращого боку.

 Володимир Забара достатньо прохолодо останнім часом ставився до своїх обов’язків як викладача, педагога, - не було розроблено жодних методик викладання, він пропускав збори і засідання кафедри тощо. Нарешті «допрацювався» до того, що отримав 2 догани. Наперед скажемо, що через Бабушкінський суд намагався відмінити рішення керівництва коледжу з цього приводу – 14 березня відбулося останнє судове засідання у справі, але сама справа так і залишається відкритою. Всього було 8 засідань, на кожне позивач приходив з групою підтримки у вигляді громадської організації «ОЗОН». Він знімав на відео суддю з коментарем «Ти станеш зіркою youtube!» В результаті рішення суду про визнання догани дійсними було лише озвучено вголос. Оскільки на руках рішення суду немає, то і апеляцію керівництво закладу подати не може.  

Але повернемось до конфлікту. Після гучного провалу на виборах викладач почав постійно тероризувати окремих викладачів фразами на кшталт «Я всіх звільню!», «Я знищу весь коледж!», «Як тільки я виграю суди, то тебе викину! А ти – залишишся, бо ти мені подобаєшся!» «Ви – ніхто і ніщо!».

Але ж це – лише психологічний тиск. Чого не скажеш про постійні скарги до правоохоронних органів, позови до суду, інших контролюючих інстанцій. Серед таких – ціла колекція «винаходів». Скарги про розкрадання бюджетних коштів, заяви підробку документів, нарахування заробітної плати померлим викладачам. Жодна з цих заяв не була підтверджена жодною установою, що проводила перевірки.

Навіть був випадок, коли Володимир Забара викликав міліцію на державний іспит з предмету, до якого він не має жодного стосунку. Повідомив, що нібито викладачі знаходяться на підпитку. Міліція приїхала, перевірила, факти не підтвердились. Коледж був у шоці. Нехай колеги – але ж в якому стані були діти, що здавали іспит?

Сьогодні у викладача Забари є лише два студенти, та й ті навчаються фактично лише з концертмейстером. Діти не отримують належної фахової освіти. Інші студенти просто «втекли».

Більше того, Забара привласнив собі звання Заслуженого артиста України, хоча насправді це не так.  

Що стосується кримінальних справ, відкритих за заявами Володимира Забари, - то ситуація весь час повторюється.

Одна справа знаходиться у Соборному (Жовтневому) слідчому відділі – стосовно фальсифікації результатів виборів. Жодних доказів слідчі не знайшли. Але ж і справу не закрито. Прокуратура відправила справу на дорозслідування. Було допитано близько 70 свідків. Знову складу злочину немає. Та справа не закрита. Слідчий просто не може винести рішення про закриття справи через постійні погрози, - принаймі, така одна з версій. Навіть прокуратура цікавиться «чому ж досі ви не отримали постанову про закриття справи через відсутність складу злочину?» (станом на 11 квітня). У відповідь представники трудового колективу і попросили саму прокуратуру розібратись «чому?»

Паралельно у Бабушкінському слідчому відділі знаходиться справа щодо розкрадання бюджетних коштів шляхом прийняття на роботу «мертвих душ», а потім – ще й родичів. Двічі фінінспекція робила перевірку цих заяв і факти не підтвердилися.

Насправді, складається враження нібито колектив коледжу тільки й займається тим, що порушує законодавство. Однак пересічні громадяни, які не розуміються на тонкощах юриспруденції, не зважають, що справи порушено лише за фактом заяви скаржника, що зовсім не свідчить про реальні порушення закону. Правоохоронці ж за будь-якою заявою змушені відкривати провадження і перевіряти наведене у заяві, згідно норм нового КПК.

Однак маючи в активі всі ці «справи», Забара намагається відмінити рішення сесії обласної ради, згідно з яким було підписано трудовий договір з діючим директором коледжу В’ячеславом Рижовим. Варто зазначити, що в такому випадку будуть також скасовані і контракти, підписані з іншими керівниками учбових закладів, укладені в рамках тієї ж сесії.

Більше того, в жовтні 2015 року Володимир Забара був обраний депутатом обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка і став заступником голови постійної депутатської комісії з питань культури. Відразу після цього на адресу коледжу було направлено депутатський запит за підписом Забари невстановленого зразку щодо вилучення окремих документів. Тобто новоявлений депутат просто користується своїм статусом в особистих цілях.

Колектив коледжу відкритий для спілкування і будь-яких перевірок, хоч їх і так вже було немало.

На жаль, педагоги та їх керівник не можуть подати зустрічний позов про наклеп, оскільки кримінальні справи не закрито. Тобто вони не є перспективними(адже встановлено, що складу злочину немає), але водночас і не виноситься рішення про зупинення справ. Якби слідчі вже нарешті винесли постанови про закриття справ, тоді можливо подати позов про наклеп та дачу неправдивих свідчень. Однак всі бояться депутатського посвідчення.

Наразі колектив коледжу написав відкриті листи до Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області, обласної ради та обласної державної адміністрації, обласної спілки працівників культури. Сподіваються на підтримку і допомогу.    

Підкреслимо, що вище викладена лише позиція трудового колективу коледжу.

Але попри це виникає питання про те, як поведінка депутата обласної ради корелюється з нормою ст.8 Закону про статус депутатів місцевих рад – це про депутатську етику йдеться. Чому депутат досить високого рівня використовує свій депутатський мандат в особистих інтересах? Чому член депутатської комісії з питань культури відверто каже: «Я від вашого коледжу не залишу каменя на камені!»

Очевидними також є спроби не лише усунути діючого директора коледжу з посади, але й зруйнувати колектив. У зв’язку з цим пригадується торішня ситуація з Дніпропетровським театрально-художнім коледжем. Тоді також відбувалася колотнеча у колективі і влада повсякчас втручалася у процес виборів директора навчального закладу. Через такі дії були спроби ліквідувати коледж як такий. Причина проста і банальна – старовинна будівля в центрі міста. Зазіхання на приміщення коледжу були ще у 2011 році.

Подібною є ситуація з середньою школою №58, спроби розформування якої останнім часом активізувалися.

Нагадаємо також, що впритул до будівлі коледжу культури і мистецтв (до речі, такої ж старовинної, яка є пам’яткою архітектури) розташоване приміщення елітного торгівельного центру «Cascade Plaza».

Можливо, всі ці факти і не пов’язані між собою. Можливо, депутат обласної ради Володимир Забара дійсно просто хвилюється за розвиток культури і професійну якісну освіту в рідному місті.

Але, панове бізнесмени, чи не забагато у нас елітних торгівельних «коробок»? Можливо, ви зупинитесь?       

  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...