App Store Google Play

Дніпро може залишитися без прямого сполучення зі Стамбулом

19.04.2016 15:35
Дніпро може залишитися без прямого сполучення зі Стамбулом

Конфлікт між Дніпропетровським аеропортом і найбільшим авіаперевізником Туреччини Turkish Airlines призвів до того, що авіакомпанія вже три тижні не може виконувати прямі рейси в Стамбул.

У той час як аеропорт заявляє, що він тут ні до чого, відразу з кількох джерел стало відомо, що проблема насправді знаходиться в Дніпропетровську. Проце повідомляє Дніпроград з посиланням на avianews.com. 

Спочатку підприємство відмовилося обслуговувати рейси Turkish Airlines в денний час і запропонувало авіакомпанії перенести їх на вечірній, мабуть, чекаючи, що перевізник сам відмовиться, оскільки новий графік не сприяв зручним стиках в Стамбулі на інші рейси Turkish Airlines.

Однак авіакомпанія погодилася, і тоді аеропорт поінформував, що не може обслуговувати рейси і ввечері. Зараз прямі рейси Дніпропетровськ-Стамбул виконує авіакомпанія "Дніпроавіа", яку з дніпропетровським аеропортом фактично пов'язують родинні зв'язки - авіакомпанія є власником 100% частки в ТОВ "Міжнародний аеропорт Дніпропетровськ".

З серпня 2009 року 94,572% акцій ВАТ "Дніпроавіа" володіє компанія "Галтера", яку ЗМІ пов'язують з Ігорем Коломойським. Вона придбала підприємство в складі авіакомпанії та аеропорту у Фонду Держмайна України за 59 млн. Грн.

Однак і до цього придбання, коли "Дніпроавіа" формально перебувала в руках держави, у сторонніх перевізників виникали проблеми з доступом до Дніпропетровська.

У 2006 році "Дніпроавіа" відмовлялася погоджувати слоти Lufthansa для виконання рейсу до Франкфурта. Конфлікт закінчився тим, що німецький авіаперевізник припинив польоти в українське місто, але в якості відповіді німецькі авіавлада заборонили "Дніпроавіа" літати до Франкфурта і Берліна. Зараз пряме сполучення між Дніпропетровськом і містами Німеччини відсутня.

У 2013 році на недопуск до дніпропетровського аеропорту поскаржився співголова наглядової ради "Ютейр Україна" Карен Антонов. "Авіакомпанія контактує з аеропортом з даного питання. Тому ми можемо посилатися тільки на їхні відповіді. Вони кажуть, що у них немає можливості приймати наші літаки", - розповів тоді Forbes Антонов.

Про схожу проблему в тому ж році розповів старший віце-президент flydubai Джейхун Ефенді. Авіаперевізник встиг анонсувати відкриття рейсів Дубай-Дніпропетровськ на вересень 2013 року, однак не зміг почати польоти через відмову українського аеропорту. "На відміну від російських регіональних аеропортів, які працюють на міжнародному рівні і завжди шукають клієнтів, ми зіткнулися з тим, що вони не те, що не заохочують авіакомпанії, а не хочуть початку польотів flydubai", - зазначив пан Ефенді.

У Turkish Airlines, коментуючи ситуацію, заявили, що аеропорт не пішов на контакт, а виразних пояснень причини припинення обслуговування так і не було оголошено. "Більш того - контракт на обслуговування був розірваний з порушеннями, без попередження за два тижні, а за день", - заявив представник авіаперевізника.

В результаті конфлікту можуть настати заходи з турецької сторони, як це вже сталося з Lufthansa в 2006 році. Адже на відміну від "завантаженого" Дніпропетровська, аеропорт Ататюрка в Стамбулі, куди поки що літає "Дніпроавіа", дійсно перевантажений, і там може не виявитися необхідних слотів для українського авіаперевізника.

І якщо для Turkish Airlines з її величезним флотом і сотнями напрямків по всьому світу припинення польотів не буде критичним, воно може стати критичним для "Дніпроавіа", авіакомпанії, яка після закриття авіасполучення з Росією, позбулася одного зі своїх ключових міжнародних маршрутів - Дніпропетровськ-Москва .

Втім, в даній ситуації дуже показова реакція Мінінфраструктури, яке по ідеї повинно бути зацікавлене в розвитку авіасполучення, але по факту не помічає проблем у сторонніх авіакомпаній з аеропортом Дніпропетровська. Відомство вдає, що все, що відбувається - це конфлікти приватного аеропорту з приватними авіакомпаніями. Але така сліпота може в підсумку привести до остаточної деградації авіасполучення з одного з ключових міст на сході України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...