App Store Google Play

Шкільні буфети - найвагоміша складова нелегального "бізнесу", що покривається керівництвом навчальних закладів

18.04.2016 09:20
Шкільні буфети - найвагоміша складова нелегального "бізнесу", що покривається керівництвом навчальних закладів

У Дніпропетровській міськраді відбулося робоче засідання комісії з інвентаризації в сфері освіти. Представники комісії повідомили про перші результати обстежень 65 шкіл і дитячих садів на прикладі Новокодацкого (Ленінського) району міста.

Ситуацію з обстеження доповів голова цієї комісії Олег Лебединський. З'ясувалося, що в ході перевірки було викрито цілу низку масштабних порушень і зловживань з боку адміністрацій деяких шкіл і НВУ.

Питання у членів комісії виникли за спеціальним фондом в навчальних та дошкільних закладах, в тому числі по збиранню батьківських коштів і контролю за їх витратами, організації охорони установ, харчування дітей, незадовільного стану харчоблоків, їдалень, а також за якістю їжі, зокрема, зіпсованим овочам, які були виявлені в одній зі шкіл.

Під час наради особливу увагу було акцентовано на перевірці проведення тендерних процедур, а також обліку видачі буфетної продукції в школах. Саме нелегальна робота буфетів в школах виявилася складової корупційної угоди, яка дозволяє отримувати підприємцям незаконний прибуток і не платити з неї податки. Все це відбувається під наглядом адміністрацій навчальних закладів, які не тільки не припиняють незаконну торгівлю в шкільних їдальнях, а фактично сприяють розвитку цього «бізнесу». Адже через відсутність касових апаратів облік отриманих в буфетах коштів, зрозуміло, не ведеться, що дозволяє отримувати неконтрольовані суми прибутку готівкою.

Крім того, під час обговорення було відзначено такий важливий момент, як відсутність в школах медичних сестер, а також психологів, які є не в кожній школі. Зокрема, з 161-ї школи психологи працюють тільки в 75.

На прикладі обстеження одного району заступник міського голови Олена Молошна доручила представникам всіх відповідних комісій по кожному району міста предметно вивчити кожне озвучене проблемне спрямування, відпрацювати його і надати відповідні пропозиції щодо їх вирішення.

Олена Молошна також зазначила, що перед комісіями стоїть завдання після обстеження навчальних і дошкільних установ в кожному районі зробити так звану карту-обстеження з фото- і відеофіксацією всіх виявлених порушень.

Підсумком такої роботи повинні бути чіткі пропозиції щодо їх усунення. До цього процесу активно повинна залучатися і батьківська громадськість.

«На жаль, дуже багато проблем виявляємо в організації перебування дітей в школах і дитсадках, починаючи від їх харчування до безпеки. Наприклад, неприпустимо, що в школах немає ставки медичних сестер. Відпрацюємо це питання, і якщо його рішення зажадає рішення сесії міськради, будемо виносити його на розгляд депутатів.

Окремої уваги потребує питання щодо прозорості використання батьківських коштів, оскільки багато скарг надходить від батьків по їх нецільового використання. Необхідно розробити платформу по їх відстеження», - зазначила заступник міського голови.

Під час заходу свої перші результати також представила комісія з вивчення кадрового потенціалу дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Член цієї комісії Анатолій Набоков доповів, що тривають співбесіди з директорами шкіл, перевірки на місцях.

«Ще не всі райони перевірені, але вже можна говорити про перші суттєві недоліки. Варто відзначити, що деякі керівники шкіл були недостатньо відкриті до спілкування, зафіксовані недоліки і порушення у веденні ділової документації, невірно складені розкладу занять, що призводить до перевантаження дітей. Більш того, в деяких школах зовсім відсутні довідки на розклад занять, які повинні бути узгоджені санстанцією», - повідомив Анатолій Набоков.

Після закінчення наради Олена Молошна доручила обом комісіям до 20 травня закінчити роботу з обстеження шкіл і дитячих садів і надати чіткі пропозиції щодо усунення виявлених проблем в роботі цих навчальних закладів. Вона додала, що таке ж обстеження чекає міські установи в сфері культури, молоді і спорту.

nf.dp.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...