App Store Google Play

За 10 років від пожеж під час куріння загинуло 98 дітей

15.04.2016 12:40
За 10 років від пожеж під час куріння загинуло 98 дітей

Пожежі, спричинені курінням дорослих за останні 10 років вбили 98 та травмували 100 дітей. Про це повідомляє Український центр контролю над тютюном напередодні Дня пожежної охорони (17 квітня) із посиланням на Український науково-дослідний інститут цивільного захисту.

Упродовж 2005-2015 рр. в Україні сталась 135121 пожежа, спричинена необережним поводженням з вогнем при курінні, внаслідок чого загинуло 19595 осіб та травмовано 5542 особи. При цьому за ці ж 10 років загинуло 15937 осіб у житлових приміщеннях під час займання постільних речей та інших побутових предметів від недопалків.

За 10 років кількість пожеж, спричинених курінням зросла ( з 9307 до 14377 випадків), проте смертність знизилась (з 2576 до 884 смертей).

Зокрема у 2015 р. 18% від усіх пожеж (14377 з 79581 випадків) та 45% від усіх смертей від пожеж (884 з 1947 випадків) були спровоковані необережним поводженням із вогнем саме під час куріння.

За даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну ВООЗ у 2010 р. майже 30% курців курить у житлових приміщеннях.

«Пожежі, спричинені курінням, свідчать про недбальство курців та нехтування ними елементарними правилами безпеки. Особливо обурює, що така легковажна поведінка у прямому сенсі вбиває та травмує дітей. Для того, щоб зменшити таку сумну статистику потрібно в першу чергу законодавчими методами знижувати поширеність куріння, підвищувати обізнаність курців про неприпустимість куріння у житлових приміщеннях. Крім того існують стандарти ВООЗ до виробництва сигарет, які знижують ризик займання», - коментує Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».

Всесвітня організація охорони здоров’я у керівних принципах Рамкової конвенції із боротьби проти тютюну радить державам для подолання цієї проблеми застосовувати такі технології виробництва, які знижують здатність сигарет викликати займання. Стандарти виробництва таких сигарет довели свою ефективність. Вони були розроблені з використанням методів тестування, які застосовуються двома міжнародними організаціями, що займаються стандартизацією: Американським товариством з матерів і їхнього випробувань (ASTM International) і ISO (Міжнародною організацією зі стандартизації).

На сьогодні всі 50 штатів США, Австралія, Канада, Ісландія, Південна Африка, і всі 28 держав-членів Європейського союзу ухвалили політику, що вимагає використання стандарту сигарет зі зниженою здатністю викликати займання. Ці країни складають близько 20% населення світу, де споживають близько 20% світових вироблених сигарет, це в основному великі країни з високим рівнем доходу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...