App Store Google Play

За 10 років від пожеж під час куріння загинуло 98 дітей

15.04.2016 12:40
За 10 років від пожеж під час куріння загинуло 98 дітей

Пожежі, спричинені курінням дорослих за останні 10 років вбили 98 та травмували 100 дітей. Про це повідомляє Український центр контролю над тютюном напередодні Дня пожежної охорони (17 квітня) із посиланням на Український науково-дослідний інститут цивільного захисту.

Упродовж 2005-2015 рр. в Україні сталась 135121 пожежа, спричинена необережним поводженням з вогнем при курінні, внаслідок чого загинуло 19595 осіб та травмовано 5542 особи. При цьому за ці ж 10 років загинуло 15937 осіб у житлових приміщеннях під час займання постільних речей та інших побутових предметів від недопалків.

За 10 років кількість пожеж, спричинених курінням зросла ( з 9307 до 14377 випадків), проте смертність знизилась (з 2576 до 884 смертей).

Зокрема у 2015 р. 18% від усіх пожеж (14377 з 79581 випадків) та 45% від усіх смертей від пожеж (884 з 1947 випадків) були спровоковані необережним поводженням із вогнем саме під час куріння.

За даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну ВООЗ у 2010 р. майже 30% курців курить у житлових приміщеннях.

«Пожежі, спричинені курінням, свідчать про недбальство курців та нехтування ними елементарними правилами безпеки. Особливо обурює, що така легковажна поведінка у прямому сенсі вбиває та травмує дітей. Для того, щоб зменшити таку сумну статистику потрібно в першу чергу законодавчими методами знижувати поширеність куріння, підвищувати обізнаність курців про неприпустимість куріння у житлових приміщеннях. Крім того існують стандарти ВООЗ до виробництва сигарет, які знижують ризик займання», - коментує Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».

Всесвітня організація охорони здоров’я у керівних принципах Рамкової конвенції із боротьби проти тютюну радить державам для подолання цієї проблеми застосовувати такі технології виробництва, які знижують здатність сигарет викликати займання. Стандарти виробництва таких сигарет довели свою ефективність. Вони були розроблені з використанням методів тестування, які застосовуються двома міжнародними організаціями, що займаються стандартизацією: Американським товариством з матерів і їхнього випробувань (ASTM International) і ISO (Міжнародною організацією зі стандартизації).

На сьогодні всі 50 штатів США, Австралія, Канада, Ісландія, Південна Африка, і всі 28 держав-членів Європейського союзу ухвалили політику, що вимагає використання стандарту сигарет зі зниженою здатністю викликати займання. Ці країни складають близько 20% населення світу, де споживають близько 20% світових вироблених сигарет, це в основному великі країни з високим рівнем доходу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...