App Store Google Play

18-річний дніпропетровець придумав, як створити електрику з морських хвиль

08.04.2016 10:00

Добувати електрику за допомогою хвиль в морях і океанах придумав наш земляк Михайло Литовченко.

18-річний дніпропетровець вже запатентував своє ноу-хау - модульну електростанцію - і зараз бореться за приз в $ 200 тисяч на міжнародному конкурсі наукових інновацій Tech-I GIST в США.

«Кілька років тому я сидів на березі Азовського моря в Бердянську і, побачивши великі хвилі, задумався, як можна використовувати їх енергію. Після розробив спеціальні установки з двома камерами, схожі на буйки. Коли піднімається хвиля, в одній камері діє сила Архімеда, в іншій - сила тяжіння, які в сукупності і створюють електрику, а також питну воду», - пояснює винахідник.

Доля його винаходу зараз в руках онлайн-голосування на сайті, яке триватиме до 1 травня. Кожен бажаючий може підтримати винахід хлопця на сайті конкурсу.

«Моїм проектом активно цікавляться в Скандинавських країнах (Норвегії, Швеції, Данії), а також в Англії, Америці, Іспанії та Індії. Однак інвестора, який вклав би кошти в розвиток мого проекту, поки не знайшлося. Тому конкурс для мене - це реальний шанс отримати інвестиції, завдяки яким я зможу спорудити першу модульну електростанцію», - каже хлопець.

Він пояснює, що використовувати винахід можна не тільки в різних країнах світу, а й в Україні. «Застосовувати цю установку можна на узбережжі Азовського моря та в Одесі. Спочатку електроенергія мого винаходу буде трохи дорожчою за ту, яку зараз добувають на АЕС. Але моя електростанція буде екологічною і цілком безпечною. Плюс з часом вона себе окупить», - упевнений Михайло.

Також, за його словами, модульна електростанція може виконувати і функцію хвилерізів.

«Припустимо, в Кирилівці щороку існує одна і та ж проблема - шторм розмиває берег, і доводиться завозити новий пісок. Якщо поставити установку вздовж берега, вона відразу буде виконувати кілька функцій: як огорожі-буйки, хвилерізи та модульна електростанція», - каже винахідник.

До слова, за все за призовий фонд боролося понад тисячу вчених з 170 країн. «Експерти відібрали 102 перспективні розробки, серед яких виявився і проект Михайла. Тепер у хлопця з'явився реальний шанс втілити мрію свого життя в реальність. Він неодноразово перемагав у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Його розробки відзначили на наукових змаганнях в США, Нідерландах і Швеції. У 2015 році Михайло отримав золоту медаль престижного американського конкурсу проектів сталого розвитку I-SWEEEP», - повідомили в департаменті освіти і науки ОДА.

Як повідомляв Дніпроград раніше, юний винахідник пройшов у півфінал міжнародного конкурсу.

u-news.com.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...