App Store Google Play

Кайдакський водозабір мали закрити ще у 2003-му, але нас продовжують труїти

06.04.2016 20:00
Кайдакський водозабір мали закрити ще у 2003-му, але нас продовжують труїти

Минулого тижня мешканці правобережної частини Дніпропетровська жахнулися води, яка потекла з кранів. В міськраді пояснили аварією на Кайдакській станції і ремонтували два дні.

Правий берег чекав. Терпляче. Просто так звикли. 

Пояснень щодо причин аварії городяни не отримали. Але ж ніхто і не цікавився?

Розповідаємо. 

Насосно-фільтрувальна станція "Кайдаки" (скорочено НФС, знаходиться на балансі КП "Дніпроводоканал" ДМР) була збудована ще у 1907 (!) році. Її потужність 256 тис. кубів на добу. Другу станцію - Ломівську, що на лівобережжі, - збудували аж у 1968 році (потужність 100 тис. кубометрів).

Станом на 2013 рік обладнання НФС "Кайдаки" було зношене на 75%.

Потім намагались відкрити Орільський водозабір, але, пробуривши 80 скважин, впевнились, що вода не придатна для споживання.

В 2015 році було прийнято рішення про закриття Кайдакського водозабору через кілька причин. Однак не знайшли для цього фінансування. Сьогодні попри зношене обладнання станція працює з 20% перевантаженням. Результат ви побачили у своїх кранах.   

Додатково зазначимо, що 

1) повехнева вода не відповідає вимогам стандартів за бактеріологічними показниками,

2) поблизу станції відсутні зони санітарної охорони як для житлових масивів, так і для промислових підприємств. 

В радіусі 5 км від станції знаходяться і "Петровка", і Коксохім, і ще багато великих і важливих заводів. Все зливається в Дніпро. Плюс кілька сотень тисяч нас з вами, що живуть на ж/м Парус, Червоний камінь і т.д.

Але і це ще не повна #зрада.

Кайдаки знаходяться нижче за течією від Дніпродзержнська. Де маємо знову ж таки металургійний комбінат, коксохім, Дніпро-Азот, продукти життєдіяльності 250-тисячного міста. Додайте до цього Придніпровський хімічний завод - підприємство з переробки урану. Завод був відкритий у 1948 р. Сьогодні на берегах Дніпра зберігається близько 42 млн тон радіоактивних відходів. Все це ми п'ємо. Саме через визнання небезпечними для життя результатів роботи ПХЗ і було відкрито Ломівську НФС. Але ж жителям правого берегу це не допомогло. Про спалахи онкологічних захворювань у Таромському та інших прилеглих селищах в регіоні відомо. 

Є ще "дрібнички" у вигляді підмитих кладовищ, звідки грунтові води також потрапляють у водозабір.

27 листопада 2003 (дві тисячі третього!) року Верховна Рада прийняла рішення про виведення з експлуатації Кайдакського водозабору. Рішення це виконане не було. Чому, хто саботував роботу - мабуть, зараз вже важко з'ясувати. А хотілося б знати - кому завдячувати за те, що навіть за незалежної України попри волю центральної влади нас отруюють вже 13-й рік. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...