App Store Google Play

Що, коли і як порушив президент

05.04.2016 19:00
Що, коли і як порушив президент

Народний депутат України Віталій Купрій проаналізував види юридичної відповідальності по ситуації з офшорами Президента України Петра Порошенка й інших українських політиків.

"1. Іноземна інвестиція.

Згідно з п. «е» ч. 4 ст. 5 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93 для операцій зі здійснення інвестицій за кордон, у тому числі шляхом придбання цінних паперів, резидентам України необхідно отримати індивідуальну ліцензію НБУ на таку операцію.

Відповідальність за це передбачена ч. 2 ст. 16 зазначеного Декрету, та тягне за собою накладення штрафу у сумі, еквівалентній сумі зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день здійснення таких операцій.

Штраф накладає НБУ.

2. Декларування іноземної інвестиції.

Відповідальність та санкції
Так, ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення вимог фінансового контролю. Зокрема, за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ця норма статті 172-6, яка діяла на момент вчинення правопорушення.

Складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-6 КУпАП, мають право:
1) уповноважені особи органів внутрішніх справ (Національної поліції);
2) прокурори.
Розглядають такі справи судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Строки накладення
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією (Глава 13-А, куди входить ст. 172-6), а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

3. Використання офшорів для ухилення від сплати податків.

Вважаю, що сам факт протиправної реєстрації офшорної кампанії з метою використання її для продажу Рошену є замахом на злочин - ухилення від сплати податків (ст.212 КК). Відповідно до правил ст. 216 КПК України розслідувати цей злочин має Державне бюро розслідувань, а тому відповідно до Перехідних положень КПК на даний момент розслідування має здійснити прокуратура (п. 1 Розділу XI Перехідних положень КПК України)", - йдеться у повідомленні.

Риторичне питання - чи настане відповідальність?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Правосеки, з ювілеєм!

Ну що, правосеки!  Зі святом вас)))Цього дня у 2014 був заснований Добровольчий Український Корпус Правого Сектора, якщо хтось щось забув. Майже рік відносив цей шеврон і я. На початку «пол...
Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...