App Store Google Play

На роботу за кордон: чи готові українці залишити країну?

29.03.2016 23:00
На роботу за кордон: чи готові українці залишити країну?

Практично дві третини українців час від часу задумуються про переїзд за кордон. Більше за інших про еміграцію думають ІТ-спеціалісти й представники медіа. Рідше за інших планують виїжджати юристи, банківські працівники і спеціалісти зі страхування. Найбільш привабливими для трудових мігрантів є країни Західної та Східної Європи, а також США і Канада.

Низькі зарплати, падіння рівня життя, відсутність можливостей для розвитку малого й середнього бізнесу призводять до того, що чимало українців задумуються про переїзд за кордон. Як показало нещодавнє опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, кількість тих, хто має намір залишити країну, дещо скоротилася. Проте зміни в міграційних настроях «білих комірців» швидше підтверджують дані Міжнародної організації з міграції про зростання кількості трудових мігрантів із України в 2014-2015 роках. Іншими словами, ті, хто мав намір залишити країну, зробили це ще з початком кризи і настанням соціально-економічної нестабільності.

За даними опитування hh.ua, на сьогодні залишається значна частина офісних співробітників, рішуче налаштованих на переїзд. Про серйозні наміри залишити країну заявив кожен шостий «білий комірець». Як і раніше, понад половина опитаних допускають думку про переїзд, проте рішучих кроків поки не роблять. Дещо менше третини не планують їхати з України.

Більше за інших на переїзд за кордон націлені ІТ-спеціалісти й представники медіа. Рідше планують виїжджати ті, чий досвід і знання складно адаптувати в умовах іншої країни, — юристи, банківські працівники і спеціалісти зі страхування.

Також добре простежується різниця в міграційних настроях від регіону до регіону. Серед тих, хто рішуче налаштований на переїзд, більше за все мешканців східних регіонів, зокрема Донецької та Луганської областей. Також традиційно великий відсоток трудових мігрантів із Західної України. Рідше про наміри виїхати заявляють мешканці Києва, Київської області та центральних регіонів України.

Найбільш привабливими для трудових мігрантів є країни Західної Європи — понад чверть українців погодилися би на такий варіант переїзду. Ще стільки ж вибрали би країни ближнього зарубіжжя — Польщу, Словаччину, Угорщину. Кожен четвертий опитаний мріє жити і працювати в США або Канаді. Значно рідше як можливий напрямок для еміграції розглядають країни СНД і Азії. У варіанті «Інше» найчастіше зазначали Австралію, Ізраїль і ОАЕ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...