App Store Google Play

На Дніпропетровщині обрали перших сільських старост

29.03.2016 16:30
На Дніпропетровщині обрали перших сільських старост

11 сіл Дніпропетровщини вперше обрали старост. Всі вони входять до Вербківської об’єднаної громади. Тепер на новообраних керівників чекають онлайн курси з менеджменту місцевого розвитку. Потім вони стануть до роботи. В травні вибори пройдуть ще у двох об’єднаних громадах області. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Децентралізація дає об’єднаним громадам безліч нових можливостей. Зростає фінансування, люди самі вирішують, на які проекти витратити кошти та що зробити найперше. Сільські старости мають бути ефективними менеджерами, які добре знають проблеми односельців та вирішують їх. Зі своїм вибором вже визначилися у Вербківській громаді. Ще півтора десятки об’єднаних громад мають обрати старост до кінця червня», - зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Вибори у Вербківській громаді проходили за мажоритарною системою. До них змогли долучитися всі, хто згідно Конституцією має право голосу. З 8 тисяч мешканців сіл на вибори прийшла майже половина. На посади старост балотувалися 12 кандидатів. З них обрали чотирьох керівників, кожен з яких очолюватиме від двох до чотирьох сіл.

Для новообраних голів організували онлайн курси. Протягом місяця вони зможуть поглибити свої знання про те, як розподіляти бюджет, створювати інфраструктурні проекти для села, правильно вести документацію тощо. Долучитися до навчання зможуть й ті, хто тільки збирається стати сільським старостою.

«Старости виконуватимуть функції колишніх сільських голів: представлятимуть інтереси селян, допомагатимуть їм оформлювати документи, слідкуватимуть за розвитком села. Однак новообрані керівники матимуть і додаткові обов’язки, які громада визначає самостійно. Наприклад, у Вербківській громаді старости будуть моніторити стан довкілля та інфраструктурних об’єктів», - підкреслив Валентин Резніченко.

На Дніпропетровщині вже створені 16 об’єднаних громад. За Законом у селах, що увійшли до об’єднання, однак не стали його центром, мають обирати сільського старосту. В області вибори старост в решті 15 громад пройдуть до кінця червня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...