App Store Google Play

На Дніпропетровщині обрали перших сільських старост

29.03.2016 16:30
На Дніпропетровщині обрали перших сільських старост

11 сіл Дніпропетровщини вперше обрали старост. Всі вони входять до Вербківської об’єднаної громади. Тепер на новообраних керівників чекають онлайн курси з менеджменту місцевого розвитку. Потім вони стануть до роботи. В травні вибори пройдуть ще у двох об’єднаних громадах області. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Децентралізація дає об’єднаним громадам безліч нових можливостей. Зростає фінансування, люди самі вирішують, на які проекти витратити кошти та що зробити найперше. Сільські старости мають бути ефективними менеджерами, які добре знають проблеми односельців та вирішують їх. Зі своїм вибором вже визначилися у Вербківській громаді. Ще півтора десятки об’єднаних громад мають обрати старост до кінця червня», - зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Вибори у Вербківській громаді проходили за мажоритарною системою. До них змогли долучитися всі, хто згідно Конституцією має право голосу. З 8 тисяч мешканців сіл на вибори прийшла майже половина. На посади старост балотувалися 12 кандидатів. З них обрали чотирьох керівників, кожен з яких очолюватиме від двох до чотирьох сіл.

Для новообраних голів організували онлайн курси. Протягом місяця вони зможуть поглибити свої знання про те, як розподіляти бюджет, створювати інфраструктурні проекти для села, правильно вести документацію тощо. Долучитися до навчання зможуть й ті, хто тільки збирається стати сільським старостою.

«Старости виконуватимуть функції колишніх сільських голів: представлятимуть інтереси селян, допомагатимуть їм оформлювати документи, слідкуватимуть за розвитком села. Однак новообрані керівники матимуть і додаткові обов’язки, які громада визначає самостійно. Наприклад, у Вербківській громаді старости будуть моніторити стан довкілля та інфраструктурних об’єктів», - підкреслив Валентин Резніченко.

На Дніпропетровщині вже створені 16 об’єднаних громад. За Законом у селах, що увійшли до об’єднання, однак не стали його центром, мають обирати сільського старосту. В області вибори старост в решті 15 громад пройдуть до кінця червня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...