App Store Google Play

Дніпропетровці заходилися самостійно змінювати старі адреси на нові

29.03.2016 09:40

Мешканці міста, що підтримують декомунізацію, втомилися чекати повільних кроків влади в процесі очищення майбутнього від минулого 

та випадково придумали веселу та корисну гру…

Алевтина Варава, журналіст: “Доки місто продовжує функціонувати без бюджету, таблички з новими назвами вулиць — десь далеко у хвості переліку важливих невирішених питань. І тому дніпропетровці самі взялися за справу!»

Нові назви вулиць затверджені і вже змінені. Але адреси на будинках — досі старі. Містяни, що радо прийняли декомунізацію, ладні втілювати її у життя самостійно. У пана Євгена — купа завдань —  і власний будинок оновити, і родичів. Обгорював справу з другом.

Валерій Гарагуц, мешканець Дніпропетровська: “Випадково вийшло. Я хотів зробити табличку собі, запитав у Євгена де можна зробити. Він сказав. Через декілька днів дзвонить, питає: «Як правильно називається твоя вулиця, я замовляю тобі табличку?». Грошей він не взяв. Тому на гроші, які я збирався на свою табличку витратити, я зробив для Оксани табличку”.

На сторінці у соцмережі пан Валерій заявив початок флешмобу: обіцяв дві таблички для тих, хто візметься також зробити для двох друзів чи просто мережевих френдів.

Євген, мешканець Дніпропетровська: “Воно як то так, не було такого в нас, щоб ми сиділи, вигадували ций флешмоб, він органічно, сам по собі вийшов”.

На виготовлення такої таблички треба 1-2 дні і щось близько двох — трьох сотень гривень — в залежності від довжини назви. Люди замовляють їх постійно у відповідних конторах.

 Олег, майстер: «В любом месте вы можете заказать, просто сроки исполнения и на каком материале делается. Это не проблема, лицензии не надо».

Ніяких норм немає. Аби повісити на будинок адресу, не потрібні ані реєстрація, ані дозволи. Пан Валерій ще й допрацював трохи свій внесок у фасад пані Оксани.

Валерій Гарагуц, учасник флешмобу: “На гербі чомусь смужка була червона і синя, тому маркером зафарбував в чорний — такі революційні кольори».

Щаслива власниця нової таблички залюбки приймає роботу. Каже, здійснилася одна з невеличких мрій. Тому й настрій сьогодні святковий. А флешмоб називає нагальною необхідністю для міста на теперешній час.

Оксана Томчук, мешканка Дніпропетровська: “Дуже правильно, що подібні флешмоби взагалі виникають. Я вважаю, що кожна людина, яка хоче очищення міста, вона не хоче бачити навколо себе оце “наследие советских времен”, я би не хотіла, щоб мої діти продовжували жити на вулиці Рогальова і кожного разу запитували, а хто це, власне, такий”.

Чекати офіційної заміни можна роками. У Дніпропетровську й досі зустрічаються таблички ще катеринославських часів. А у пректі міського бюджету, який все ще так й не прийняли, окремого пункту про нові таблички й взагалі немає — жодне з міських управлінь його не внесло. Тому автори флешмобу сподівються, що ними ланцюжок не закінчиться — підхоплять інші. І місто, зусиллями його мешканців, самодекомунізується.

9-channel.com

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...