App Store Google Play

Вибори в Кривому Розі не мають нічого спільного з законністю, це кампанія за стандартами Януковича, - КВУ

28.03.2016 12:40
Вибори в Кривому Розі не мають нічого спільного з законністю, це кампанія за стандартами Януковича, - КВУ

Комітет виборців України зафіксував на виборах міського голови Кривого Рогу велику кількість порушень закону як в день голосування, так і під час двомісячної кампанії, і ставить під сумнів перемогу Юрія Вілкула. Про це в ефірі «112 Україна» заявив генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

Одне з найпоширеніших зафіксованих порушень - це підвезення виборців.

«Якщо брати вчорашній день і не акцентувати увагу на окремих, несистемних порушеннях, є одна ключова проблема - це те, що вчора в Кривому Розі здійснювали системну кампанію по підвозу виборців до дільниць, таким чином штучно наростивши явку на виборчих дільницях як мінімум на 25%», - заявив Кошель.

Крім того, за спостереженнями КВУ, на виборах в Кривому Розі було роздано рекордну в Україні кількість грошей виборцям.

«Подібного не було за всю українську історію, коли 100 тис. громадян отримали по 500 грн рішенням місцевої влади як своєрідну передвиборну допомогу. Зараз дуже важливо, щоб ці вибори не були залишені політиками без належної оцінки. Я переконаний, що повинна бути жорстка оцінка на рівні правоохоронних органів, і дуже важливо, щоб була політична оцінка», - сказав гендиректор КВУ.

Підсумовуючи, Кошель зазначив, що «вибори в Кривому Розі, як в день голосування, так і сам виборчий процес, не мають нічого спільного ні з законністю, ні з найменшими уявленнями про законність, ні до стандартів про чесні, демократичні вибори».

«Вчорашні події і двомісячна кампанія - це кампанія з стандартам Віктора Януковича», - додав він.

На думку КВУ, подібні підвози, якщо брати з етичного плану, - це просто «образу виборців, а якщо брати в юридичному плані, то ми це розцінюємо як технологію непрямого підкупу виборців, такий своєрідний аналог «чернігівської гречки».

Олексій Кошель наголосив, що перемога Вілкула є «дуже сумнівною».

«Я думаю, що сьогодні ми отримаємо офіційні результати, тому що для попереднього переможця виборчої кампанії також дуже важливо, щоб це відбулося досить швидко і щоб не було суєти, зловживань на рівні підрахунку голосів, але це дуже сумнівна перемога», - підкреслили в КВУ.

За матеріалами 1kr.ua.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...