App Store Google Play

Обласне КП "розпилює" європейські гроші під виглядом інвестпрограми

26.03.2016 11:30
Обласне КП "розпилює" європейські гроші під виглядом інвестпрограми

З початку нової каденції депутати обласної ради приділяють особливу увагу діяльності комунальних підприємств, що належать територіальній громаді, оскільки результати їх роботи - м'яко кажучи, не задовільні.

Як правило, КП збиткові і весь час з обласного бюджету вимагають дотацій та субвенцій. 

Однак є й інші. 

На засідання постійної комісії ДОР з питань ЖКГ було запрошено керівництво КП "Дніпротеплоенерго". Це - велике підприємство, з купою дочірніх структур. Отримує непогані прибутки, судячи з інформації на сайті

КП «Дніпротеплоенерго» ДОР» та його дочірні підприємства є постачальниками теплової енергії для об’єктів соціальної інфраструктури (лікарні, амбулаторії загальної медицини, школи-інтернати, середні загальноосвітні школи та таке інше) та органів державної та місцевої влади м. Дніпропетровська та Дніпропетровської області.

Власне, причини були наступні: 1) залучення великої суми інвестиційних коштів, 2) втрати об'єктів опалювання в деяких населених пунктів.

За словами генерального директора КП Михайла Масалова,  інвестиційна програма у розмірі фінансування 22,23 млн доларів створена з метою модернизації котельного обладнання. Однак на вимогу комісії жодного разу керівництвом КП інвестпрограма представлена не була. Тобто яке саме обладнання, хто постачальник, на які об'єкти - нічого не зрозуміло. Директор запевняв членів комісії, що наразі лише триває тендер і інвестор розглядає КП в якості можливого партнера. Масалов також неодноразово стверджував, що ані він, ані інші співробітники підприємства не ведуть прямих перемовин з донором, що питанням їх фінансування займається "безликий" офіс Міжнародного банку реконструкції та розвитку аж у далекому Нью-Йорку, з яким вони мають односторонній зв'язок. 

Чудові стосунки донора і акцептора, чи не правда? Тобто хтось готовий "влити" у далекому Дніпропетровську в якісь невідомі котельні у селах понад 22 млн умовних одиниць і навіть при цьому не спілкується з тими, кому він ці гроші довіряє. Ви в це вірите?

Далі цікавіше. На вимогу членів комісії надати контактні дані МБРР були якісь незрозумілі відмовки. Інша будь-яка організаційна інформація, що в таких випадках супроводжує угоду як от склад тендерного комітету, технічна документація, інженерні схеми - також надані не були.

Комісія поцікавилась іншим аспектом - оскільки КП прибуткове (5,5 млн євро у "воєнному" 2014-му році - зовсім немалі гроші), то чому власні прибутки не можна спрямувати на поступове оновлення обладнання. І знову жодної чіткої відповіді. Власне, дивлячись двічі поспіль на цю виставу, розумієш, що за призначенням гроші ніхто використовувати не збирається. Та й саму виставу якось погано зрежисовано - не готувались чиновники до такої "уваги" з боку обласних депутатів.

Насправді ж треба розуміти, що ніякого інвестпроекту не існує. Гроші у розмірі 22,23 млн грн виділені з гранту МБРР загальною сумою близько 500 млн доларів. Це - так званий "Фонд чистих технологій", грант, залучений ще у 2012р. за часів Януковича. Грант знаходиться в управлінні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. От його досі і "пиляють". Зрозуміло, що робить це стара команда, можливо не без участі нової.  

В області цей напрямок курував колишній чиновник облради Михайло Науменко (зрозуміло, за відома свого керівництва).

До речі, Михайло Масалов вже був директором цього КП за часів Партії Регіонів. Його звільнили 18 березня 2014р. Хто і коли повернув його на посаду, з якої причини - будемо розбиратись.

Другий бік діяльності КП - не менш захопливий. Як вже зазначено вище, підприємство спеціалізується на постачанні тепла до закладів соціальної інфраструктури (лікарні, школи тощо). Ця сфера за визначенням не може бути збитковою. І завжди знайдуться бажаючі долучитись до гарантованого ласого шматка. 

Що робили "діячі"? На території сфери діяльності КП (як правило, до кожного окремого об'єкту) з'являлась конкуруюча комерційна структура, що пропонувала свої послуги опалення за демпінговими цінами. Комунальні заклади, що опалюються за бюджетний кошт, мають перейти на обслуговування до "нового" постачальника. КП (дочірня структура), аби не втратити "клієнта", також змушене також знизити вартість послуг, працюючі у збиток. Таким чином підприємство штучно банкрутували. І тоді вже на ринок виходила "комерційна структура", встановлюючи ціни, які заманеться. Як правило, КП і "комерсанти" контролюються одни і тими ж особами.

Все це також з'ясувалось випадково. На одному з засідань комісії Масалов "слізно" просив дозволити знизити тарифи в одній з котелень в області, мотивуючи тим, що ось з'явились такі конкуренти і вже врізались у систему опалення. Члени комісії прискіпливо та уважно розібралися з ситуацією - от і виявили "схему". А наполягати на вирішенні ситуації на користь КП директора змусило те, що цього разу "найшла коса на камінь" - дорогу їм перейшли справжні конкуренти і це була реальна загроза втратити точку збуту.

Слідкуємо за розвитком подій на підприємстві.     

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....