App Store Google Play

Жодних безпідставних докапіталізацій - це гроші на вітер! - Андрій Смирнов

25.03.2016 11:40
Жодних безпідставних докапіталізацій - це гроші на вітер! - Андрій Смирнов

24 березня відбулося чергове засідання постійної комісії облради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства за головування депутата Андрія Смирнова.

Загалом на порядку денному були в основному передсесійні питання. Основне з них - бюджет регіону на 2016р., який був рамочно укладений ще у грудні 2015р. та поданий на голосування депутатам минулого скликання екс-головою Євгеном Удодом.

Сьогодні на сесії депутати мають затвердити бюджет постаттево. Однак нові депутати - не "компанія" бувшим. Вони не згодні голосувати всліпу за те, що їм "підсовують" виконавці. Отож розбиралися детально і по пунктам. Засідання навіть відвідав колега з "культурної" комісії Володимир Забара - поділитись "враженнями" про бюджет.

Він, наприклад, звернув увагу депутатів на статтю в бюджеті про затвердження дотацій комунальному підприємству „Центр народної творчості „Дивокрай” Дніпропетровської обласної ради” у сумі 1 млн грн - при тому, що воно є абсолютно комерційною структурою, яка "продає чашечки за 300 грн". Навіщо потрібен 1 млн - керівник пояснити не може.

Іншим цікавим рядком видатків комунальних закладів освіти є "штрафи та пені" - тобто вже наперед закладені кошти на порушення!

Андрій Смирнов продовжив думку Забари про безглузді статті видатків - таким є, наприклад, виділення 60 тис грн на "конкурс робіт про пропаганду боротьби з корупцією", при тому, що спеціаліст, який цим питанням займається в структурі облради, отримує звичайну зарплатню чиновника невисокого рангу.

Загальною ж тенденцією бюджетування комунальних підприємств є те, що з одного боку вони на 99% збиткові і весь час просять депутатів додати їм грошей з обласного бюджету на покриття збитків. А з іншого - жоден з керівників КП не може пояснити як ці кошти будуть використані на виправлення фінансової ситуації. Тобто, відверто кажучи, гроші весь час йдуть "на проїдання".

Секретар комісії Віталій Погосян запитав у присутньої директора фінансового департаменту ОДА Тетяни Шебеки експертної думки - чи можна вважати таких керівників непрофесійними? Чи свідчать постійні "мінуси" КП свідченням неефективності їх директорів? - Так, - змушена була визнати чиновниця.

"Отже, ми маємо максимально уникати докапіталізації комунальних підприємств! Без підстав, без чіткого плану роботи не можна видавати кошти - вони підуть просто "у пісок". І це наша принципова позиція", - зробив резюме Андрій Смирнов.  

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...