App Store Google Play

В системі ProZorro запроваджується прогресивна шкала оплати участі в тендерах

21.03.2016 12:20
В системі ProZorro запроваджується прогресивна шкала оплати участі в тендерах

В системі ProZorro запроваджується прогресивна шкала оплати участі в тендерах. Про це пише "ЛігаБізнесІнформ" з посиланням на розрахунки керівника департаменту держзакупівель у Мінекономіки Олександра Стародубцева.

"Більш складну шкалу на етапі пілота прораховувати не мало сенсу, оскільки пілотні торги обмежувалися допорогових сумами (до 200 000 грн для товарів і послуг та в 1,5 млн грн для робіт)", - пояснив він.

За його словами, з 1 квітня, коли в ProZorro будуть переведені всі великі тендери в країні, є сенс застосовувати прогресивну шкалу.

"Ми почали буквально з мінімуму - одного неоподатковуваного мінімуму (17 грн) за участь в тендері вартістю до 20 000 грн, адже вносячи навіть мінімальну плату, постачальник починає серйозніше ставитися до закупівлі". Крім того, ми зафіксували максимальний тариф в розмірі 100 мінімумів (1700 грн) за участь в тендерах вартістю понад 1 млн грн ", - зазначив Стародубцев.

Таким чином, за його словами, чим більше залучено учасників на торги, тим більше заробляють майданчики і тим більше конкуренція на торгах і нижче витрати бюджету. Виграють усі.

Для порівняння, Стародубцев навів приклад вартості участі в тендерах в Грузії і Австрії.

"У Грузії зафіксована сума в 25 доларів (близько 700 грн). При цьому платять як замовники, так і постачальники незалежно від розміру тендеру. В Австрії - в середньому близько 200 євро, або 6000 грн. Як бачите, у нас тарифи більш ніж скромні", - зазначив керівник департаменту.

Крім того, за словами Стародубцева, все сервісне навантаження і обслуговування клієнтів лягають на плечі майданчиків, вони відповідають за доступ до системи.

Виходячи з цього, за його словами, є всього три види платежів:
1. Плата постачальника електронному торговельному майданчику за подану пропозицію. Затверджені тарифи (прогресивна шкала) складають від 17 до 1700 грн в залежності від суми тендеру.
2. Плата, яку електронна торговельна площадка направляє системі. Частина отриманої від учасника суми майданчик залишає собі, а частина (теж фіксовану) віддає системі ProZorro.
3. Плата, яку повертає система ProZorro майданчику, з якої на тендер прийшов замовник.

"З її допомогою ми хочемо домогтися того, щоб якісно обслуговували як постачальника, так і замовника. Це дозволяє мотивувати майданчик надавати кращий сервіс і воювати не тільки за постачальників, але і за замовників. Це стимулює конкуренцію і підвищує сервіс - функцію, з якою держава рідко справляється на "відмінно", - пояснив Стародубцев.

За його словами, запропонована система тарифів вирішує відразу кілька завдань.
"По-перше, вона дозволяє системі бути самоокупною і не брати гроші з держбюджету. По-друге, вона дозволяє стимулювати торговельні майданчики активно залучати постачальників до тендерів. І по-третє, через систему зворотних платежів ми мотивуємо майданчика надавати якісний сервіс державним замовникам, для яких використання системи - безкоштовно ", - підсумував керівник департаменту.

sobitie.com.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...