App Store Google Play

Не вірю, або гастролі "антикорупційної" секти

21.03.2016 11:20
Не вірю, або гастролі "антикорупційної" секти

20 березня у Дніпропетровську відбувся довгоанонсований та довгоочікуваний Антикорупційний форум, він же - Рух за очищення.

Цій події передував нібито скандал з пошуком приміщення та перенесення дати форуму з 15-го березня. Попри велику кількість у місті закладів з достатньо вмістовними залами, прихисток форум знайшов у Палаці культури Металургів, що належить олігарху Віктору Пінчуку. Нагадаємо, що в нас, наприклад, є Палац культури Машинобудівників - до них з питанням оренди не звертались. 

Організатори анонсували понад тисячу бажаючих потрапити на захід, тому просили бажаючих приїздить аж за дві години до початку. 

О 17.55 жодних черг чи пак ажіотажу у місці реєстрації не спостерігалось. Але, мабуть, це все ж свдчить про високу якість організації. Початок форуму затягувався з не відомих причин. Зал дійсно був заповнений (у ньому близько 700 місць), однак присісти все ж можна було. Чомусь по залі весь час хтось бігав і звертався до тих, кому "місць не вистачило". По залі прогулювались Мустафа Найєм та Сергій Лещенко (нагадаємо, входять до фракції БПП - "бджоли проти меду"?).

Присутні двічі вимагали початку форуму оплесками - як виставу у театрі.

Нарешті почали.

Ведучим форуму був "реформатор" Саша Боровік. Він розпочав свій "спіч" з дивних вигуків "Днепр, привет!" 

"Днєпр" стримано поаплодував.

"Днепр, я вас не слышу!"

"Днєпр" поаплодував голосніше.

"Днепр, я вас все равно не слышу!"

Зала потихеньку посміхається і переглядається. 

Бажаючі боротися з корупцією не могли збагнути, куди вони потрапили - чи то на концерт поп-зірки для підлітків, чи то на зібрання чергової секти харизматиків. Але насправді поведінка спікера виглядала дивно.

Після привітання Саша Боровік сказав наступне:

"Ми чули, що тут практично все під Коломойським, хіба це правда?"

"Ні", - чесно відповіли з зали.

"Я вас не чую!"

"Ні, не правда"

"А, дякую!.. І ми маємо показати, що в нас нема авторитетів, нема "паханів".

Зал вже відверто сміється.

"Ми прийшли сюди, щоб показати, що готові боротися з корупцією. Ви готові?"

"Тааак!"

"А, ну добре! Тоді давайте встанемо для виконання Гімну. Його заграє нам відома місцева група".

Вийшла "відома місцева група" без назви з африканськими барабанами і сказала:

"Ну вам просто зараз заграємо, а вже потім буде Гімн".

Група почала відбивать невідомі ритми на барабанах, зала сіла. 

Потім вийшла дійсно відома ведуча і волонтер Юлія Курочкіна і заспівала Гімн України акапелла - це, мабуть, єдиний позитивний момент з усього форуму, співає вона дійсно гарно (барабанний ритм називати музичним супровідом не варто). 

Було надано слово Василю Гацько - лідеру партії "Демократичний Альянс", яка, власне і стала базовою для "Руху за очищення". Він ходив по сцені і ставив риторичні питання залу на кшталт "а ви хочете, щоб країна очистилась?", "а ви за відставку корумпованої влади?"

Потім на сцену витягли дитячий ансамбль, який у гарних комстюмах під патріотичну пісню чудово затанцювали. 

Саша Боровік після виступу ансамблю апелював, що от саме для цих дітей і їх майбутнього "очищується країна".

За тим слово дали "совісті української журналістики" Сергію Лещенку. 

Власне, все це було б дуже смішно, якби не було так сумно. 

По-перше, зібрання проводилось з відветрим і невмілим використанням маніпулятивних технологій. Це і привітання з публікою Саші Боровіка, і засіб "3 питання з позитивною відповіддю" від Гацька, і використання дітей. Це - всього лише погано виписаний сценарій. Намарні спроби викликати емоції у присутніх. Ну хіба що посміялися. Однак відчуття, що ти присутній на зборах секти харизматичного спрямування, не залишало.

І нібито вони казали про правільні речі - про те, що генеральний прокурор не може бути політичною фігорую і призначатися президентом. Про те, що неефективний і корумпований уряд має йти у відставку. Про близькі парламентські вибори і натяки, що "деякі політичні проекти до настпної весни не доживуть".

Але весь час на думку спадало лише одне - "Не вірю!" Станіславського.

І ось після таких вражень є лише одне питання - що у цих "гастролях пересувного цирку" роблять деякі свідомі, активні, патріотичні, освічені, чесні городяни? Або вони настільки наївні і не розуміють, що їх цинічно використовують. Або?  

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...