App Store Google Play

Не вірю, або гастролі "антикорупційної" секти

21.03.2016 11:20
Не вірю, або гастролі "антикорупційної" секти

20 березня у Дніпропетровську відбувся довгоанонсований та довгоочікуваний Антикорупційний форум, він же - Рух за очищення.

Цій події передував нібито скандал з пошуком приміщення та перенесення дати форуму з 15-го березня. Попри велику кількість у місті закладів з достатньо вмістовними залами, прихисток форум знайшов у Палаці культури Металургів, що належить олігарху Віктору Пінчуку. Нагадаємо, що в нас, наприклад, є Палац культури Машинобудівників - до них з питанням оренди не звертались. 

Організатори анонсували понад тисячу бажаючих потрапити на захід, тому просили бажаючих приїздить аж за дві години до початку. 

О 17.55 жодних черг чи пак ажіотажу у місці реєстрації не спостерігалось. Але, мабуть, це все ж свдчить про високу якість організації. Початок форуму затягувався з не відомих причин. Зал дійсно був заповнений (у ньому близько 700 місць), однак присісти все ж можна було. Чомусь по залі весь час хтось бігав і звертався до тих, кому "місць не вистачило". По залі прогулювались Мустафа Найєм та Сергій Лещенко (нагадаємо, входять до фракції БПП - "бджоли проти меду"?).

Присутні двічі вимагали початку форуму оплесками - як виставу у театрі.

Нарешті почали.

Ведучим форуму був "реформатор" Саша Боровік. Він розпочав свій "спіч" з дивних вигуків "Днепр, привет!" 

"Днєпр" стримано поаплодував.

"Днепр, я вас не слышу!"

"Днєпр" поаплодував голосніше.

"Днепр, я вас все равно не слышу!"

Зала потихеньку посміхається і переглядається. 

Бажаючі боротися з корупцією не могли збагнути, куди вони потрапили - чи то на концерт поп-зірки для підлітків, чи то на зібрання чергової секти харизматиків. Але насправді поведінка спікера виглядала дивно.

Після привітання Саша Боровік сказав наступне:

"Ми чули, що тут практично все під Коломойським, хіба це правда?"

"Ні", - чесно відповіли з зали.

"Я вас не чую!"

"Ні, не правда"

"А, дякую!.. І ми маємо показати, що в нас нема авторитетів, нема "паханів".

Зал вже відверто сміється.

"Ми прийшли сюди, щоб показати, що готові боротися з корупцією. Ви готові?"

"Тааак!"

"А, ну добре! Тоді давайте встанемо для виконання Гімну. Його заграє нам відома місцева група".

Вийшла "відома місцева група" без назви з африканськими барабанами і сказала:

"Ну вам просто зараз заграємо, а вже потім буде Гімн".

Група почала відбивать невідомі ритми на барабанах, зала сіла. 

Потім вийшла дійсно відома ведуча і волонтер Юлія Курочкіна і заспівала Гімн України акапелла - це, мабуть, єдиний позитивний момент з усього форуму, співає вона дійсно гарно (барабанний ритм називати музичним супровідом не варто). 

Було надано слово Василю Гацько - лідеру партії "Демократичний Альянс", яка, власне і стала базовою для "Руху за очищення". Він ходив по сцені і ставив риторичні питання залу на кшталт "а ви хочете, щоб країна очистилась?", "а ви за відставку корумпованої влади?"

Потім на сцену витягли дитячий ансамбль, який у гарних комстюмах під патріотичну пісню чудово затанцювали. 

Саша Боровік після виступу ансамблю апелював, що от саме для цих дітей і їх майбутнього "очищується країна".

За тим слово дали "совісті української журналістики" Сергію Лещенку. 

Власне, все це було б дуже смішно, якби не було так сумно. 

По-перше, зібрання проводилось з відветрим і невмілим використанням маніпулятивних технологій. Це і привітання з публікою Саші Боровіка, і засіб "3 питання з позитивною відповіддю" від Гацька, і використання дітей. Це - всього лише погано виписаний сценарій. Намарні спроби викликати емоції у присутніх. Ну хіба що посміялися. Однак відчуття, що ти присутній на зборах секти харизматичного спрямування, не залишало.

І нібито вони казали про правільні речі - про те, що генеральний прокурор не може бути політичною фігорую і призначатися президентом. Про те, що неефективний і корумпований уряд має йти у відставку. Про близькі парламентські вибори і натяки, що "деякі політичні проекти до настпної весни не доживуть".

Але весь час на думку спадало лише одне - "Не вірю!" Станіславського.

І ось після таких вражень є лише одне питання - що у цих "гастролях пересувного цирку" роблять деякі свідомі, активні, патріотичні, освічені, чесні городяни? Або вони настільки наївні і не розуміють, що їх цинічно використовують. Або?  

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...