App Store Google Play

Конфлікт "Міськгаз проти споживачів" в Дніпродзержинську: перші перемоги споживачів

21.03.2016 14:40
Конфлікт "Міськгаз проти споживачів" в Дніпродзержинську: перші перемоги споживачів

Створена в січні тимчасова депутатська комісія з питань взаємовідносин споживачів і газопостачальної компанії протягом лютого активно брала заяви зі скаргами на беззаконня з боку міськгазу. Більше 120 заяв дніпродзержинців вже оброблені, і відправлені до органів, що контролюють монополіста. Які результати і чого слід очікувати?

1. НКРЕКУ - організація, яка регулює діяльність постачальників газу, почала перевірку Дніпродзержинського міськгазу. Після втручання НКРЕКУ в роботу міськгазу, споживачам почали надходити телефонні дзвінки із запрошенням прийти на звірку або для вирішення питань, зазначених у заяві. Заяв так багато, що зараз запрошення отримують ще ті, хто звертався з питань міськгазу особисто до депутата міськради Іванченко (керівник тимчасової депутатської комісії) в грудні - січні, але розгляд інших заяв так само обов'язково відбудеться.

Приємно усвідомлювати той факт, що вперше горгаз зацікавлений задовольнити споживача за заявою, адже раніше було завжди навпаки - до міськгазу все йшли на поклін.

"Отримавши запрошення, не відмовляйтеся прийти на звірку, але при її проведенні вимагайте, щоб по максимуму дотримувалися ваші права по взаєморозрахунках і при вирішенні інших питань: міськгаз зацікавлений отримати від вас підпис про те, що ви задоволені вирішенням питань, зазначених у заяві", - радить депутат Андрій Іванченко.

На сьогодні можливо говорити про:
- Десятки випадках перерахунку заборгованості на користь споживача (максимальний розмір зниження заборгованості склав 1779 гривень);
- Три випадки неправомірного відключення газу за індивідуальними адресами;
- Процедурні порушення при колективних відключеннях в багатоквартирних будинках (5 заяв);
- Одному випадку, що свідчить про грубе зловживання монопольним становищем;
- Одному випадку порушення, пов'язаного з відмовою провести ремонт газового лічильника споживачу за кошти міськгазу.

2. Щодо заяв щодо відмови в проведенні ремонту газового лічильника після планової повірки, НКРЕКу надала детальні роз'яснення про те, що відмова з боку ПАТ «Дніпропетровськгаз» в проведенні ремонту - це порушення законодавства України. Таким чином, незалежно від того, чий газовий лічильник використовується у абонента (встановлений за кошти абонента або за кошти міськгазу), при виникненні питання про те, що лічильник перевірку не пройшов, ПАТ «Дніпропетровськгаз» ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ зробити ремонт лічильника. Проте, є в законодавстві застереження, що визначення доцільності проведення ремонту покладається на міськгази. Якщо виробник лічильника - Росія чи інша держава, що не надає можливості проведення ремонту, ремонту, швидше за все, відмовлять. Таким чином, отримуємо ще один аргумент на користь вітчизняних виробників приладів обліку при самостійному придбанні для установки. Якщо вам відмовляють у ремонті вашого лічильника українського виробництва, а за фактом така можливість є - це порушення, яке готове фіксувати НКРЕКУ і впливати на монополіста.

"ПАТ «Дніпропетровськгаз »зобов'язане займатися проведенням ремонту лічильника, а не вимагати заміни приладу обліку за рахунок споживача при визначенні високою похибки, як це було раніше, - каже А.Іванченко. - З досвіду деяких споживачів, які виконали ремонт свого лічильника на підприємстві-виробнику , ремонт обходиться в суму від 50 до 300 гривень, а покупка нового лічильника - більше 2000 гривень. Але витрати на проведення ремонту несе не споживач, а постачальник комунальної послуги".

3. Всі роботи, пов'язані з періодичною повіркою, обслуговуванням, ремонтом, а також установкою нового лічильника газу (в разі визнання лічильника споживача непридатним для подальшої експлуатації і ремонту, а також після закінчення двомісячного терміну з дня письмового повідомлення про його непридатність) за умови комплексного споживання (в тому числі, для опалення, підігріву води і приготування їжі) повинно проводитися ЗА РАХУНОК ПАТ «Дніпропетровськгаз».

"Якщо у вашій квартирі більше одного газового приладу (газова плита + колонка, плита + котел) і ваш лічильник (незалежно від того, за чий рахунок він купувався) визнали непридатним, ПАТ «Дніпропетровськгаз» ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ встановити вам новий лічильник протягом двох місяців з моменту повідомлення вас про його непридатність, - пояснює депутат Іванченко. - Якщо вам відмовляють у ваших правах, викладених у цій статті, рекомендуємо відправити заяву-скаргу на ім'я керівника НКРЕКУ Вовк Дмитра Володимировича за адресою: вул. Смоленська, 19, Київ, 03057".

4. На цій сесії міської ради буде розглянуто заяву від тимчасової депутатської комісії до Кабінету Міністрів України, до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з питання сумнівної законності нарахувань заборгованості за спожитий газ у 2015 році споживачами без газових лічильників на підставі рішення Вищого Адміністративного Суду України за зміненими нормам споживання газу.

Прокоментував керівник комісії і негативні моменти в її роботі: "Неприємно усвідомлювати, що інспекція з питань захисту прав споживачів, так само, як і чиновники міської ради, перейшли на формальні відписки у відповідь на листи і скарги в питаннях взаємин з монополістом. Схоже, що стоїть назвати речі своїми іменами - Захист прав споживачів в питаннях міськгазу захищає швидше монополіста, ніж споживачів, а чиновникам і першим особам міськради не до споживачів, набагато цікавіше і корисніше освоювати нові статті міського бюджету".

sobitie.com.ua

Теги: газ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...