App Store Google Play

Дніпропетровськ відзначає День Святого Йосифа Обручника

19.03.2016 18:00
Дніпропетровськ відзначає День Святого Йосифа Обручника

19 березня католицька церква вшановує пам'ять Святого Йосифа, обручника Пресвятої Діви Марії. У Дніпропетровську це свято відзначили Хресною ходою та службою в однойменному Храмі. До костелу Святого Йосифа Обручника прийшли близько 200 вірян. Люди зустрічають свято із надією в серці і називають цей день одним із найголовніших для їхнього римо-католицького Храму. Міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята, підкреслив, що Дніпропетровськ є спільною домівкою для всіх його мешканців – незалежно від національності та віросповідання.

«Сьогодні дуже радісний і світлий день. Коли освячували стіни цього Храму 139 років тому, були присутні тисячі людей. Здебільшого це були поляки. Це були ті люди, яких царський режим депортував із Польщі. І вони у нашому славному місті, у місті на Дніпрі, знайшли собі другу батьківщину. Це дуже знаково. Адже наше місто сьогодні дуже різне, дуже непросте. У ньому живуть різні національності, тут дуже багато конфесій. Місто стало спільною домівкою для всіх», - сказав міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята.

День Святого Йосифа Обручника він назвав знаковим для Дніпропетровська. Очільник міста згадав багаторічну боротьбу римо-католицької громади за повернення цього костелу. Борис Філатов зазначив, що пишається тим, що у вирішенні ситуації є і його невеличкий внесок. Адже ще за часів своєї журналістської діяльності він мав змогу надавати вірянам, у тому числі, інформаційну підтримку.

«Господь зробив так, що сьогодні ви знаходитеся у цих стінах. І Храм належатиме вам по праву. Ніколи в нашій країні вже не буде богоборної влади. Режиму, який у цих святих стінах робив майстерні скла, спортивну школу чи лотерею. Ваше свято – це наше свято, всього нашого славного міста на Дніпрі. Миру вам і добра», - сказав Борис Філатов.

Мешканка Дніпропетровська Тетяна сьогодні одна з учасниць Хресної ходи до Храму Йосифа Обручника. Жінка пам’ятає, як їхня релігійна громада повернула собі костел. І як усі разом, згуртувавши зусилля, вони відновлювали його майже до первозданного вигляду. Тетяна упевнена – Дніпропетровськ дійсно є унікальним містом, де люди знаходять спільну мову незалежно від віросповідання чи національності.

«Це треба для душі. Як сповідь, як спокута перед Господом. Це одне з найбільших свят нашого римо-католицького Храму. Ми спілкуємося з різними громадами – з греко-католиками, з Українською та Лютеранською церквами. Ми проводимо спільні зустрічі заради об’єднання всіх релігійних громад», - зазначила Тетяна.

Продовжили відзначення свята святого Йосифа Обручника урочистою Божою Службою.

У римсько-католицької церкві свято на честь Йосифа Обручника з’явилося ще у 1479 році. Нині деяких країнах День Святого Йосифа є офіційним загальнонародним святом.

У різних куточках світу Святий Йосиф є також покровителем орденських товариств, братств і союзів, що носять його ім'я; подружжя і християнських сімей, дітей, молоді, дів, сиріт, вихователів, мандрівників, в'язнів, вмираючих, робітників і ремісників, дроворубів, інженерів, саперів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....