App Store Google Play

Дніпропетровськ відзначає День Святого Йосифа Обручника

19.03.2016 18:00
Дніпропетровськ відзначає День Святого Йосифа Обручника

19 березня католицька церква вшановує пам'ять Святого Йосифа, обручника Пресвятої Діви Марії. У Дніпропетровську це свято відзначили Хресною ходою та службою в однойменному Храмі. До костелу Святого Йосифа Обручника прийшли близько 200 вірян. Люди зустрічають свято із надією в серці і називають цей день одним із найголовніших для їхнього римо-католицького Храму. Міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята, підкреслив, що Дніпропетровськ є спільною домівкою для всіх його мешканців – незалежно від національності та віросповідання.

«Сьогодні дуже радісний і світлий день. Коли освячували стіни цього Храму 139 років тому, були присутні тисячі людей. Здебільшого це були поляки. Це були ті люди, яких царський режим депортував із Польщі. І вони у нашому славному місті, у місті на Дніпрі, знайшли собі другу батьківщину. Це дуже знаково. Адже наше місто сьогодні дуже різне, дуже непросте. У ньому живуть різні національності, тут дуже багато конфесій. Місто стало спільною домівкою для всіх», - сказав міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята.

День Святого Йосифа Обручника він назвав знаковим для Дніпропетровська. Очільник міста згадав багаторічну боротьбу римо-католицької громади за повернення цього костелу. Борис Філатов зазначив, що пишається тим, що у вирішенні ситуації є і його невеличкий внесок. Адже ще за часів своєї журналістської діяльності він мав змогу надавати вірянам, у тому числі, інформаційну підтримку.

«Господь зробив так, що сьогодні ви знаходитеся у цих стінах. І Храм належатиме вам по праву. Ніколи в нашій країні вже не буде богоборної влади. Режиму, який у цих святих стінах робив майстерні скла, спортивну школу чи лотерею. Ваше свято – це наше свято, всього нашого славного міста на Дніпрі. Миру вам і добра», - сказав Борис Філатов.

Мешканка Дніпропетровська Тетяна сьогодні одна з учасниць Хресної ходи до Храму Йосифа Обручника. Жінка пам’ятає, як їхня релігійна громада повернула собі костел. І як усі разом, згуртувавши зусилля, вони відновлювали його майже до первозданного вигляду. Тетяна упевнена – Дніпропетровськ дійсно є унікальним містом, де люди знаходять спільну мову незалежно від віросповідання чи національності.

«Це треба для душі. Як сповідь, як спокута перед Господом. Це одне з найбільших свят нашого римо-католицького Храму. Ми спілкуємося з різними громадами – з греко-католиками, з Українською та Лютеранською церквами. Ми проводимо спільні зустрічі заради об’єднання всіх релігійних громад», - зазначила Тетяна.

Продовжили відзначення свята святого Йосифа Обручника урочистою Божою Службою.

У римсько-католицької церкві свято на честь Йосифа Обручника з’явилося ще у 1479 році. Нині деяких країнах День Святого Йосифа є офіційним загальнонародним святом.

У різних куточках світу Святий Йосиф є також покровителем орденських товариств, братств і союзів, що носять його ім'я; подружжя і християнських сімей, дітей, молоді, дів, сиріт, вихователів, мандрівників, в'язнів, вмираючих, робітників і ремісників, дроворубів, інженерів, саперів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...