App Store Google Play

Дніпропетровськ відзначає День Святого Йосифа Обручника

19.03.2016 18:00
Дніпропетровськ відзначає День Святого Йосифа Обручника

19 березня католицька церква вшановує пам'ять Святого Йосифа, обручника Пресвятої Діви Марії. У Дніпропетровську це свято відзначили Хресною ходою та службою в однойменному Храмі. До костелу Святого Йосифа Обручника прийшли близько 200 вірян. Люди зустрічають свято із надією в серці і називають цей день одним із найголовніших для їхнього римо-католицького Храму. Міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята, підкреслив, що Дніпропетровськ є спільною домівкою для всіх його мешканців – незалежно від національності та віросповідання.

«Сьогодні дуже радісний і світлий день. Коли освячували стіни цього Храму 139 років тому, були присутні тисячі людей. Здебільшого це були поляки. Це були ті люди, яких царський режим депортував із Польщі. І вони у нашому славному місті, у місті на Дніпрі, знайшли собі другу батьківщину. Це дуже знаково. Адже наше місто сьогодні дуже різне, дуже непросте. У ньому живуть різні національності, тут дуже багато конфесій. Місто стало спільною домівкою для всіх», - сказав міський голова Борис Філатов, який став почесним гостем свята.

День Святого Йосифа Обручника він назвав знаковим для Дніпропетровська. Очільник міста згадав багаторічну боротьбу римо-католицької громади за повернення цього костелу. Борис Філатов зазначив, що пишається тим, що у вирішенні ситуації є і його невеличкий внесок. Адже ще за часів своєї журналістської діяльності він мав змогу надавати вірянам, у тому числі, інформаційну підтримку.

«Господь зробив так, що сьогодні ви знаходитеся у цих стінах. І Храм належатиме вам по праву. Ніколи в нашій країні вже не буде богоборної влади. Режиму, який у цих святих стінах робив майстерні скла, спортивну школу чи лотерею. Ваше свято – це наше свято, всього нашого славного міста на Дніпрі. Миру вам і добра», - сказав Борис Філатов.

Мешканка Дніпропетровська Тетяна сьогодні одна з учасниць Хресної ходи до Храму Йосифа Обручника. Жінка пам’ятає, як їхня релігійна громада повернула собі костел. І як усі разом, згуртувавши зусилля, вони відновлювали його майже до первозданного вигляду. Тетяна упевнена – Дніпропетровськ дійсно є унікальним містом, де люди знаходять спільну мову незалежно від віросповідання чи національності.

«Це треба для душі. Як сповідь, як спокута перед Господом. Це одне з найбільших свят нашого римо-католицького Храму. Ми спілкуємося з різними громадами – з греко-католиками, з Українською та Лютеранською церквами. Ми проводимо спільні зустрічі заради об’єднання всіх релігійних громад», - зазначила Тетяна.

Продовжили відзначення свята святого Йосифа Обручника урочистою Божою Службою.

У римсько-католицької церкві свято на честь Йосифа Обручника з’явилося ще у 1479 році. Нині деяких країнах День Святого Йосифа є офіційним загальнонародним святом.

У різних куточках світу Святий Йосиф є також покровителем орденських товариств, братств і союзів, що носять його ім'я; подружжя і християнських сімей, дітей, молоді, дів, сиріт, вихователів, мандрівників, в'язнів, вмираючих, робітників і ремісників, дроворубів, інженерів, саперів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...