App Store Google Play

Активісти планують повернути до життя унікальний лісопарк у Дніпрі

18.03.2016 12:10
Активісти планують повернути до життя унікальний лісопарк у Дніпрі

11 березня в приміщенні Дніпропетровської міської ради відбулася зустріч громадського активу міста з приводу подальшої долі парку "Дружба", що розташований на Собожанському проспекті.

Зустріч була ініційована депутатом міськради від Опоблоку Вадимом Рублевським та приватним підприємцем Анатолієм Стриженко. Всього у зустрічі взяли участь понад 20 небайдужих громадян.

Парк "Дружба" - унікальний, це по суті єдиний в місті лісопарк - тобто "майже" ліс, де є лише рослинність і фактично відсутні інженерні споруди. До того ж його площа - майже 100 га. Парк визнано рекреаційною зоною.

Довідково

Парк «Дружби» створений у 1957 році на честь проведення міжнародного фестивалю у м.Москва. Загальна площа парку 96,9127 га.
Рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради "Про балансову належність парків міста" від 28.04.2005 р. №1520 було визначено балансоутримувача парку "Дружба".
Балансоутримувачем парку «Дружби» є Відділ комунального господарства виконкому Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради.
Рішенням Дніпропетровської міської ради від 19.09.2007 р. №236/19 „Про затвердження проекту землеустрою з організації та встановлення меж території рекреаційного призначення парку "Дружби" по просп. ім. Газети „Правда", парк "Дружби" був визначений територією рекреаційного призначення з режимом обмеженої господарської діяльності.
Відділу комунального господарства Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради виданий державний акт на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ №040500 від 29.10.2007р.

Також Рішенням Дніпропетровської міської ради “Про затвердження планувальної структури та проведення реконструкції і благоустрою парку Дружби по просп. Газети "Правда" (Індустріальний район)" від 28.12.2009 р. №60/53 затверджений генеральний план парку та Відділу комунального господарства Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради було надано дозвіл на проведення реконструкцій та благоустрою парку "Дружби".

Ініціаторів зустрічі об'єднало бажання навести лад на території парку, адже це ідеальне місце для занять бігом та велоспортом.

Власне, ідея зустрічі і полягала у тому, щоб об'єднати людей для громадських робіт, аби потім в парку можна було розвивати ці види спорту. Також Анатолій Стриженко повідомив, що в місті обов'язково знайдуться бажаючі профінансувати на благодійних засадах створення бігових та вело- доріжок. І таким чином - зробити місту подарунок у вигляді ще одного спортивного майданчику, не залучаючи бюджетні кошти.

Однак в процесі обговорення було виявлено багато і юридичних колізій, і інших нюансів в роботі парку, в якому навіть фактично нема директора та структури управління.  

В результаті обговорення робоча група вирішила:

1. Надіслати інформаційні запити до органів місцевого самоуправління про надання рішень міської ради, прийнятих відносно парку «Дружба» починаючі з 2005 року.
2. Запросити інформацію відносно фінансування утримання парку за останні 3 роки та план заходів з утримання в належному санітарно-технічному стані парку «Дружби» на 2016 рік.
3. Запросити у розробника генплану парку «Дружби» проектну документацію з пояснювальною запискою.
4. Залучити до участі у Проекті Юрія Лозовенка.
5. Запросити на наступне засідання ініціативної громадської групи Проекту «Парк «Дружби» представника балансоутримувача, а саме начальника Відділу комунального господарства виконкому Індустріальної районної у місті Дніпропетровську ради, Васейко Михайло Юрійовича.
6. Опрацювати отримані документи та на наступній зустрічі виробити детальний план спільних дій громадськості з органами влади для реконструкції і розвитку парку «Дружба».
7. Час та місце наступної зустрічі буде визначено додатково та завчасно повідомлено усім зацікавленим особам.

Повний протокол засідання викладений в мережу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...