App Store Google Play

Медіа-ситуація Дніпропетровщини: 44% респондентів не читають Інтернет-ЗМІ, а влада викривляє інформацію

17.03.2016 16:30
Медіа-ситуація Дніпропетровщини: 44% респондентів не читають Інтернет-ЗМІ, а влада викривляє інформацію

У Дніпропетровську презентували дослідження медіа-ситуації регіону. Про це журналісту Дніпрограду стало відомо на місці події.

За словами Олени Голуб, експерта моніторінгів Інституту Масової Інформації, місцевим медіа не вистачає коштів зробити аналіз власно аудиторіїі та дослідити, яку саме інформацію містяни хочуть отримувати з тих чи інших медіа. Тому ІМІ вирішив їм допомогти. У дослідженні брали участь два місцеві телеканали, чотири газети та чотири інтернет-видання.

"За результатами дослідження, у Дніпропетровську прослідковується посередній показник висвітлення у ЗМІ суспільно важливої тематики загальнодержавного рівня — 8% від загальної кількості матеріалів. Майже половина з усіх матеріалів місцевих ЗМІ присвячена місцевій суспільно важливій тематиці (46%), при чому, найбільша кількість такої інформації висвітлена на телебаченні  — 75%, а у друкованих та інтернет-ЗМІ — 35% та 27% відповідно," - зазначила Олена.

Якісний аналіз контенту дніпропетровських ЗМІ показав, що найчастіше порушується стандарт повноти представлення фактів та інформації щодо освітлюваної у матеріалі проблеми — у 80% матеріалів, а на другому місці стандарт балансу думок та точок зору — у половині матеріалів (50%). За рівнем основних зазначених у методології стандартів друковані ЗМІ Дніпропетровська було оцінено у 3,8 бала із 6-ти максимально можливих, телеканали - у 5,05 балів, інтернет-видання - 5 балів. 

Дніпропетровські журналісти скаржаться, що чиновники до них ставляться, як до рупора та намагаються подати викривлену інформацію. Журналісти отримують інформацію з різних джерел, в середньому  45% — особисті повідомлення, 20% та 15% - різні соціальні мережі, 10% — сайти держустанов та сусідні сайти, 5% — прес-релізи та анонси, що отримують з розсилки.

Компанія GFK Ukraine робила дослідження ЗМІ у шести областях України. За словами представника Марини Клочко, опитування проводилося методом face-to-face за допомогою анкетування. 

Яу виявилося, дніпропетровському споживачеві інформації не вистачає новин про боротьбу з корупцією на місцевому рівні та місцеих журналістських розслідуваннь. Окрім того, Дніпропетровщину перш за все цікавить війна на Сході України, здоров’я та охорона здоров’я, погода та новини міста. На жаль, 44% респондентів області не користуються Інтернетом для отримання новиннєвої інформації.

Результати дослідження продемонстрували не тільки вподобання українців до тих чи інших ЗМІ, але й надали інформацію про соціальну та політичну позиції громадян. Наприклад, 53% жителів Дніпропетровщини вважають, що у конфлікті на Донбасі винна Росія, а 35% Запорізької області та 39 Харківської області звинувачують у цьому Центральний Уряд України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...