App Store Google Play

Медіа-ситуація Дніпропетровщини: 44% респондентів не читають Інтернет-ЗМІ, а влада викривляє інформацію

17.03.2016 16:30
Медіа-ситуація Дніпропетровщини: 44% респондентів не читають Інтернет-ЗМІ, а влада викривляє інформацію

У Дніпропетровську презентували дослідження медіа-ситуації регіону. Про це журналісту Дніпрограду стало відомо на місці події.

За словами Олени Голуб, експерта моніторінгів Інституту Масової Інформації, місцевим медіа не вистачає коштів зробити аналіз власно аудиторіїі та дослідити, яку саме інформацію містяни хочуть отримувати з тих чи інших медіа. Тому ІМІ вирішив їм допомогти. У дослідженні брали участь два місцеві телеканали, чотири газети та чотири інтернет-видання.

"За результатами дослідження, у Дніпропетровську прослідковується посередній показник висвітлення у ЗМІ суспільно важливої тематики загальнодержавного рівня — 8% від загальної кількості матеріалів. Майже половина з усіх матеріалів місцевих ЗМІ присвячена місцевій суспільно важливій тематиці (46%), при чому, найбільша кількість такої інформації висвітлена на телебаченні  — 75%, а у друкованих та інтернет-ЗМІ — 35% та 27% відповідно," - зазначила Олена.

Якісний аналіз контенту дніпропетровських ЗМІ показав, що найчастіше порушується стандарт повноти представлення фактів та інформації щодо освітлюваної у матеріалі проблеми — у 80% матеріалів, а на другому місці стандарт балансу думок та точок зору — у половині матеріалів (50%). За рівнем основних зазначених у методології стандартів друковані ЗМІ Дніпропетровська було оцінено у 3,8 бала із 6-ти максимально можливих, телеканали - у 5,05 балів, інтернет-видання - 5 балів. 

Дніпропетровські журналісти скаржаться, що чиновники до них ставляться, як до рупора та намагаються подати викривлену інформацію. Журналісти отримують інформацію з різних джерел, в середньому  45% — особисті повідомлення, 20% та 15% - різні соціальні мережі, 10% — сайти держустанов та сусідні сайти, 5% — прес-релізи та анонси, що отримують з розсилки.

Компанія GFK Ukraine робила дослідження ЗМІ у шести областях України. За словами представника Марини Клочко, опитування проводилося методом face-to-face за допомогою анкетування. 

Яу виявилося, дніпропетровському споживачеві інформації не вистачає новин про боротьбу з корупцією на місцевому рівні та місцеих журналістських розслідуваннь. Окрім того, Дніпропетровщину перш за все цікавить війна на Сході України, здоров’я та охорона здоров’я, погода та новини міста. На жаль, 44% респондентів області не користуються Інтернетом для отримання новиннєвої інформації.

Результати дослідження продемонстрували не тільки вподобання українців до тих чи інших ЗМІ, але й надали інформацію про соціальну та політичну позиції громадян. Наприклад, 53% жителів Дніпропетровщини вважають, що у конфлікті на Донбасі винна Росія, а 35% Запорізької області та 39 Харківської області звинувачують у цьому Центральний Уряд України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...