App Store Google Play

Депутат пропонує затвердити перелік вільних від куріння місць на території Дніпропетровська

16.03.2016 17:20
Депутат пропонує затвердити перелік вільних від куріння місць на території Дніпропетровська

Депутати Дніпропетровської міської ради в ході засідання чергової, ІІІ сесії, 36 голосами з 57 присутніх підтримали запит депутата Геннадія Глядчишина стосовно заборони куріння в громадських місцях. Тепер чиновники  мають розробии низку заходів, покликаних зменшити кількість курців в обласному центрі.

“В Дніпропетровську курить близько половини населення, Інша частина населення - вимушена дихати вторинним тютюновим димом. Курити в громадських місцях та на робочому місці вважається прийнятним. Реклама тютюнової індустрії вводить куріння в соціальні норми. Людина, що не курить - незахищена. Нажаль, на сьогоднішній день громадська думка схиляється більшою мірою на сторону курця, ніж людини, яка не курить”, йдеться у мотивувальній частині рішення.

Попри прийнятий закон про заборону куріння у громадських місцях, станом на цей час, міською владою не прийнято жодної місцевої програми, спрямованої на попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я мешканців міста, дієвих механізмів боротьби з цим негативним явищем на місцевому рівні не розроблено, переконаний депутат. Жителі міста продовжують палити в громадських місцях, парках, скверах, зонах відпочинку, завдаючи шкоду здоров’ю тим людям, які не курять.

Частково вказану проблему Глядчишин пропонує вирішити шляхом прийняття рішення міської ради про затвердження переліку вільних від куріння місць на території Дніпропетровська, його депутат міської ради обіцяє винести на розгляд наступної сесії.

Також, необхідним Глядчишин називає прийняття відповідної місцевої програми попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я мешканців міста Дніпропетровська, а також визначення відповідальних посадових осіб від виконкому міської ради, які будуть складати протоколи про адміністративні порушення, передбачені ст. 175-1 КпАП України.

Упродовж 20 робочих днів з моменту прийняття рішення міською радою про підтримання запиту, чиновники мають забезпечити обладнання місць відпочинку населення спеціальними місцями для куріння, в яких встановити урни та графічні знаки з текстом такого змісту: “Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю”.

А управління освіти та науки міської ради та управління у справах молоді та спорту мусять систематично (але не рідше ніж один раз у квартал) інформувати населення про ризики і шкідливі наслідки для здоров'я людини куріння тютюнових виробів, кальянів чи інших способів їх вживання, а також шкідливого впливу тютюнового диму, про його негативні економічні й екологічні наслідки, а також про переваги припинення вживання тютюнових виробів й способу життя, вільного від тютюну.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...