App Store Google Play

Життя в окупації. Хто і як живе вдома у «ДНР».

15.03.2016 13:25
Життя в окупації. Хто і як живе вдома у «ДНР».

Другий рік триває окупація Донецьку. Якими будуть її наслідки не відомо. Як невідомо і те, що ж насправді відбувається по той бік блокпосту.

Зовні окупація майже не помітна. Працюють кавярні та магазини, діти ходять до школи, а студенти в університет. Люди не полишають роботу та власні будинки. І лише відсутність українських прапорів, озброєні люди на вулицях міста та артиллерійська канонада нагадує про те, що за межами зачиненого з усіх боків міста, починається лінія фронту.  

Гуляючи вулицями Донецька, руйнацій не помічаєш. Але це стосується центру. У тій частині міста, де знаходиться наприклад, Куйбишевський район, руйнація неминуча, адже житлові квартали знаходяться поблизу лінії зіткнення - поблизу ДАП (Донецький аеропорт). 

Знищені обстрілами житлові будинки в зоні бойових дій для пересічного українця – однотипні кадри у сюжеті вечірніх новин. Але для невеликого відсотка людей це знищена праця іноді не  одного покоління родини. Там ще стоять у шухлядках чашки, з яких пили чай на теплій кухні, розбиті фоторамки з сімейними знімками, колиска у яку мати вкладала дитину, розкидані по підлозі іграшки. Все це війна перетворила на пил та попіл, який вітром рознесе над териконами і степами Донеччини. 

Десятки та сотні людей втратили свої будинки, які вже майже перетворилися на симбіоз випаленої вогнем війни землі та будівельного сміття.

Та не все так просто, як на перший погляд. Жоден місцевий мешканець не сплачує за комунальні послуги, адже ці послуги їм надає «недодержава». Житло взяте у кредит перетворилося на просто житло. Яке стало безкоштовним подарунком. Що ж стосується ринку нерухомого майна – він досі функціонує.  Нотаріально затвердити власника юристи «ДНР» не мають повноважень. І логічно було б подумати, що  житло просто передаться з рук у руки, в обмін на готівку. На початку бойових дій усе так і відбувалося. Але будете здивовані, коли дізнаєтеся, що зараз квартиру у Донецьку можна продати, чи навіть придбати цілком легально.

Ціни на житло звичайно впали. Для Донецька – істотно, адже до початку АТО, квартири у місті були чи не найвищими в Україні. Але у порівнянні з іншими обласними центрами, істотної різниці немає.

«Продам 2х ком. кв. Щетинина район стаматология. 5/9 с хорошим ремонтом.докум.в порядке.один собственник. Цена 24.000 у.е.». Ось такі оголошення можна знайти у соціальних мережах, де інформація оновлюється щодня.

Питання купівлі-продажу нерухомості вирішуються через ріелторів, чиї контакти легко знайти в інтернеті. Далі за схемою. Власник та покупець домовляються про зустріч на території підконтрольній Україні, завчасно записавшись до нотаріуса. Нотаріус переоформлює права власності. Усе легально, усе згідно українського законодавства.

Якщо залишена у Донецьку квартира, чи будинок не постраждали від обстрілів, то законний власник може повернутися туди будь коли за власним бажанням. 

А що ж відбувається з тією нерухомістю, яку немає сенсу купувати, чи ремонтувати?

Останнім часом, у Донецьку почали з’являтися люди, які без дозволу власників фіксують ступінь руйнації житлових будинків, розташованих поблизу лінії фронту.

Вони виділяють три види руйнувань:

  1. Пошкодження скління (вибиті шибки та вікна)
  2. Пошкодження будинку (немає даху або стін), але сам будинок стоїть
  3. Пряме потрапляння снаряда

Якщо фіксується будь-яке з перерахованих ушкоджень, то власнику житла «ДНР» надає тимчасове житло, найчастіше - гуртожиток, де можна тимчасово проживати . Але, не можна ані здати, ані продати це приміщення.

І найцікавіше. У випадку, якщо будинок було зруйновано від прямого потрапляння снаряду, то власником цього будинку підписується документ, у якому житло відчужується на користь «ДНР», тобто власник втрачає його і землю на якій він знаходився.

Безперечно це є вигідним для окупаційного представництва, яке волаючи про те, що «хунта обстрілює мирні квартали», поступово віджимає нерухоме майно у власних громадян. Тож прямопропорційно із порушенням мінських домовленностей, зростатиме кількість земельної власності у керманичів «ДНР».

 Відтак незабаром (а все йде до цього) після реінтеграції тимчасовов окупованих територій, на яких західні союзники України вимагають ще до кінця року провести вибори за українським законодавством, з'являться не лише легітимні народні депутати з числа колишніх бойовиків, а й справжні "законослухняні" бізнесмени-латифундисти з гектарами власності в Донецьку, Горловці, Луганську та решті містечок, які рано чи пізно, але доведеться відбудовувати... сплачуючи кошти тим, хто ці міста зруйнував.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...