App Store Google Play

У Кривому Розі публікуюють «маніпулятивне» соцдослідження на користь одного з кандидатів

12.03.2016 09:25
У Кривому Розі публікуюють «маніпулятивне» соцдослідження на користь одного з кандидатів

У вівторок, 8 березня, криворізький інтернет-сайт Krivbas24.com оприлюднив матеріал під назвою «Соцопрос Кривой Рог Life: Большинство криворожан хотят видеть мэром города Игоря Левицкого», що має ознаки передвиборної агітації та маніпуляції думкою громадськості, повідомляє ОПОРА.

У матеріалі сайт посилається на соціологічне опитування, що проводиться іншим інтернет-сайтом – krlife.com.ua. Поруч зі скрін-шотом з сайту krlife.com.ua розміщений скрін-шот незавершеного голосування, де найбільшу, на той момент, кількість голосів має кандидат на посаду міського голови Кривого Рогу від Громадського Руху «Народний контроль» Ігор Левицький. Водночас, прізвище кандидата згадується й в заголовку матеріалу, де зазначено що Ігоря Левицького хочуть бачити міським головою більшість мешканців Кривого Рогу.

Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», висвітлення виборчого процесу в засобах масової інформації всіх форм власності, у тому числі в інтерв’ю, дискусіях та дебатах, а також інформаційних повідомленнях, програмах новин і поточних подій, має здійснюватися на засадах об’єктивності, неупередженості та збалансованості.

Оскільки в даному випадку в матеріалі увага акцентована саме на особі Ігоря Левицького, то дану публікацію можна вважати передвиборною агітацією. У ч. 8 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» вказано, що публікації агітаційного характеру повинні бути відокремлені від інших і означені як такі, проте жодних маркувань про те, що даний матеріал є передвиборною агітацією, на сайті немає.

Закон України «Про місцеві вибори» передбачає певні вимоги до публікацій результатів соціологічних опитувань. Зокрема, згідно з ч. 1 ст. 53 Закону України «Про місцеві вибори», результати такого опитування, мають публікуватися з обов’язковим зазначенням часу його проведення, території, яку охоплювало опитування, розміру та способу формування соціологічної вибірки опитаних, методу опитування, точного формулювання питань та можливої статистичної похибки.

З огляду на це, матеріал на krivbas24.com з посиланням на krlife.com.ua, поданий як результат соціологічного опитування, може маніпулювати громадською думкою. У ньому не зазначений час його проведення (воно ще триває), територія, яку охоплює опитування, й розмір та спосіб формування соціологічної вибірки.

Така технологія є маніпуляцією думкою виборців, адже опитування подається як думка мешканців Кривого Рогу, хоча насправді голосувати мають змогу користувачі Інтернету з усього світу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...