App Store Google Play

На Дніпропетровщині стартував проект «Візерунки Батьківщини»

11.03.2016 20:00
На Дніпропетровщині стартував проект «Візерунки Батьківщини»

На стінах звичайного дніпропетровського спортклубу розцвітають квіти. Яскраві, схожі на ті, що зображують на своїх картинах петриківські майстри. Доповнить композицію герб. Розписати стіни українськими малюнками вирішили волонтери. Таким чином дали старт першій акції проекту з патріотичного виховання дітей, яка отримала назву «Візерунки Батьківщини». У планах – прикрасити й інші школи та виші Дніпропетровщини.

Вчити шанобливому ставленню до рідної землі потрібно змалку, вважають волонтери. Їх ініціативу підтримала Дніпропетровська ОДА. Перша акція проекту з патріотичного виховання дітей отримала назву «Візерунки Батьківщини», розповіла координатор Ірина Кашлевська.

«На початку війни діти в зоні АТО потребували здебільшого матеріальної допомоги, адже після обстрілів у них не було найелементарнішого. Зараз вони стали просити інше: українські книги, підручники, символіку. Малеча тяжіє до традицій та історії. Цього потребує й решта українських дітей. Акція, яка пізніше отримала назву «Візерунки Батьківщини», стартувала в зоні АТО та поступово дісталася до Дніпропетровської області», - зазначила Ірина Кашлевська.

Волонтер Ольга Голубєва розповіла, що ідея акції «Візерунки Батьківщини» виникла під час візиту до однієї зі шкіл Луганської області. Навчальний заклад був сильно пошкоджений ворожим обстрілом.

«Директор школи дуже хотіла відновити малюнки на стінах. Всі вони були пов'язані з Україною - письменники, прапори, сценки з побуту. Для жінки було справжньою радісною подією, коли ми привезли фарбу, - поділилася вона. - Так виникла ідея розписувати стіни, щоб залишити для дітей символічну згадку про традиції нашого народу».

Цільні трафарети дизайнер збирала з маленьких шматочків. За допомогою трафарету волонтери малюють на стіні квіти, використовують яскраві фарби. Візерунок нагадує петриківський розпис.

Працюють не лише дорослі. До волонтерів охоче приєднуються юні боксери, які саме прийшли на тренування. Хлопцям пояснюють: головне – міцно притискати трафарет.

«Дізнався про акцію від своїх учнів-волонтерів. Ми вирішили прикрасити українською символікою тренувальний зал», - розповів тренер спортклубу Віталій Зубелевич.

«Український прапор висить, потрібно, щоб у залі ще петриківський розпис був. Нам пообіцяли намалювати й герб», - додав тренер.

У найближчих планах волонтерів – розписати стіни інтернату в зоні АТО та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Далі розмальовуватимуть дніпропетровський аеропорт, навчальні заклади та військові частини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...