App Store Google Play

Активіст пропонує вирішення екологічних проблем Дніпра

11.03.2016 12:20
Активіст пропонує вирішення екологічних проблем Дніпра

На думку Олега Краснова, організація дієвого екологічного моніторингу за якістю довкілля в місті за допомогою автоматичних постів контролю, єдиного моніторингового центру і при широкій участі і контролі громадських екологічних організацій дозволить значно збільшити екологічні збори до міського бюджету і зменшити корупцію, хабарництво і заступництво в цих питаннях.

"Сьогодні найважливішою є наявність інформації в реальному часі про фактичні значення викидів, що відбуваються, в атмосферу, скидань в Дніпро і його припливи забруднюючих речовин , а також дію шкідливих фізичних чинників від промислових , комунальних підприємств і підприємств по наданню послуг населенню.

Маючи в розпорядженні реальні дані про перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин і норм фізичних чинників дії , до забрудників необхідно застосовувати в межах чинного законодавства не лише адміністративні , але і економічні заходи з притягненням їх до кримінальної відповідальності.

Як це можливо здійснити на практиці ? Передусім , максимально зменшити людський чинник контролю, щоб виключити корупцію, хабарництво і заступництво.

У місті необхідно створити єдиний моніторинговий центр екологічного контролю , працюючий в реальному часі і що інформує городян про екологічну ситуацію в місті щогодини. Робота такого центру повинна знаходитися під безпосереднім контролем громадських екологічних організацій.

Нагляд за станом атмосферного повітря і стоків, що скидаються, необхідно здійснювати за допомогою автоматичних постів контролю, які в реальному часі передаватимуть інформацію в моніторинговий центр без втручання людини.

Подібні пости контролю додатково встановити навколо найнебезпечніших забрудників атмосфери і поверхневих вод і в реальному часі вести облік їх фактичних викидів в атмосферу і скидань неочищених стоків . Суб'єкти господарювання при такому контролі платитимуть не за розрахункові викиди, а за реальні, що значно більше. І тут спрацюють економічні важелі: впроваджувати на підприємстві технології по значному скороченню шкідливих викидів і скидань неочищених стоків стане вигідніше,чим платити значні засоби за викиди і стоки", - йдеться у повідомленні.

 

Теги: екологія

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...