App Store Google Play

Депутати криворізької міськради подали в суд на мера

05.03.2016 11:00
Депутати криворізької міськради подали в суд на мера

Розгляд справи заплановано на другий день перевиборів міського голови - 28 березня на 10.30 у Дзержинському районному суді.

"На наступний же день після голосування з виборів мера суд почне розбиратися із законністю призначення восьми заступників Криворізького міського голови.

Як вважають депутати, що звернулись до суду, при формуванні міськвиконкому мер проявив протиправну бездіяльність.
Дзержинським районним судом вже відкрито провадження в адміністративній справі за позовом депутатів міськради від «Об'єднання «Самопоміч" Юрія Мілобога, Людмили Бурман, Антона Петрухіна, Наталії Шишки та громадянки Василини Нікульніковой до Криворізької міськради та Криворізького міського голови про визнання протиправним та скасування рішення від 24 грудня 2015 року №19 «Про створення виконавчого комітету Кріворізької міської ради та затвердження его складу».

Суд зобов'язав відповідача в офіційному виданні опублікувати оголошення про оскарження зазначеного рішення не пізніше, ніж за сім днів до початку розгляду. Воно призначене на 28 березня, 11.30, суддя Ольга Чайкіна.

24 грудня 2015 року відбулося пленарне засідання сесії Криворізької міськради 7-го скликання, на якому за півтори години було прийнято 159 рішень. У тому числі - рішення про створення виконкому міськради і затвердження його складу. Зокрема, цим рішенням були затверджені перший заступник міського голови, шість його заступників і керуюча справами.

Стаття 59 закону про місцеве самоврядування говорить, що рішення має прийматися після обговорення, але обговорення не було. Перша сесія 7-го скликання відбулася 18 листопада, і тоді по закону були припинені повноваження виконкому попереднього скликання, який продовжує виконувати свої повноваження до формування нового.

Згідно з Кодексом законів про працю члени виконкому - заступники міського голови по закінченню терміну повноважень переходять в статус виконуючих обов'язки з внесенням відповідного запису до трудової книжки. Таким чином, у які працюють на постійній основі членів виконкому припиняється трудовий договір. Тобто, відкрилися вакансії, значить, потрібно оголошувати конкурс на їх заміщення.

Так, міський голова має повноваження подавати кандидатури до складу міськвиконкому, але закон не звільняє його від обов'язку видати розпорядження про створення конкурсної комісії та оголосити конкурс на заміщення вакантних посад.

Саме це є предметом позову. Позивачі посилаються на рішення Верховного Суду, згідно з яким рішення може бути визнано протиправним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню, якщо не було його обговорення, і воно має правові наслідки.

А тут є правові наслідки, оскільки порушено право кожного громадянина, який має відповідну освіту, на участь в конкурсі на службу в органах місцевого самоврядування", - йдеться у повідомленні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...