App Store Google Play

Постійні депутатські комісії Дніпропетровської міської ради запрацювали наповну

04.03.2016 17:10
Постійні депутатські комісії Дніпропетровської міської ради запрацювали наповну

Сьогодні розпочала свою роботу постійна комісія з питань етики, законності та місцевого самоврядування. Її очолює депутат від БПП «Солідарність» Северин Маринчук. На свою першу робочу зустріч прийшли майже всі члени комісії – 7 із 8. Не відставали і члени іншої комісії - з питань бюджету та фінансів. Сьогодні вони провели вже друге своє засідання.

Першою на комісії з питань фінансів виступила Вікторія Сенаткіна - начальник управління праці та соціального захисту населення міськради. Вона говорила про програми соціальної допомоги воїнам АТО, чорнобильцям, програму зайнятості та програму допомоги ветеранам війни. Більш детально депутати зупинилися на останньому питанні. Михайло Лисенко, який входить до складу комісії запропонував до Дня перемоги та річниці визволення Дніпропетровська передбачити в бюджеті по 5 тисяч гривень учасникам бойових дій та інвалідам війни. Одноголосно депутати підтримали пропозицію та доручили Вікторії Сенаткіній підготувати всі необхідні документи, аби вже у цьому році до свят вручити фінансову допомогу ветеранам.

Члени комісії також обговорювали можливість перенесення міського центру соціальної допомоги з будівлі по вулиці Володимира Антоновича (Сверлова), 56 у центрі міста на вулицю Діамантову, 8, що в районі проспекту Івана Мазепи (Петровського)
«Будівля по вулиці Діамантовій значно більша, ніж на Володимира Антоновича (Свердлова), вона може вмістити 150 людей. Запевняю вас, що центр не буде пустувати, оскільки взимку до нас звертається близько 100 безхатьків на день, а тут ми зможемо їх усіх розмістити. Тим паче, що від вокзалу на вулицю Діамантову можна зручно добратися на міському транспорті. Хочемо також продовжити роботу, яку ведемо у центрі на Володимира Антоновича (Свердлова)– там допомагаємо оформлювати документи, соціальну допомогу, направляємо до лікарні за необхідністю. Було б добре, якби ми мали можливість прописувати безхатьків у цьому центрі, адже так їм значно легше буде знайти роботу та соціалізуватися у житті», - сказала Вікторія Сенаткіна.

На наступних засіданнях депутати розглянуть можливість того, щоб уже в цьому році приступити до ремонту будівлі по вулиці Діамантовій. На засідання комісії також завітав головний архітектор міста Дмитро Волик. Він розказав про плани головного архітектурно-планувального управління на поточний рік. Зокрема, він говорив про розробку детального плану території Довгої балки (Червоноповстанської), на який попередньо у бюджеті передбачено 1 мільйон 191 тисячу гривень. Члени комісії одноголосно проголосували за розробку містобудівної документації, адже так місто матиме можливість залучати інвестиції та забезпечувати мешканців доступним житлом. Представники департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради презентували членам комісії план для контролю землі.

Не відставали від своїх колег і члени комісії з питань етики, законності та місцевого самоврядування. Сьогодні вони тільки розпочали свою роботу.
«Думаю, що робота нашої комісії буде продуктивна. І ми зможемо зробити свій вагомий внесок у розвиток міста», - розпочав засідання член комісії Каміль Примаков.

Першим заслухали представника «Муніципальної гвардії». Одразу ж він заявив: фінансування їх структури необхідно збільшувати. Та члени профільної комісії вирішили спочатку ознайомитися із функціоналом та діяльністю цього відомства. Адже, для збільшення фінансування необхідно мати вагомі аргументи. Тому прийняття даного рішення відклали на наступний тиждень.

«Ми зараз стоїмо на порозі важливої події – прийняття бюджету міста», - знову взяв слово Каміль Примаков. І далі почали розмову із в. о. директора фінансово-економічного департаменту Володимиром Міллером.

«8,5 мільярдів гривень – саме така цифра закладена у міський бюджет. Із нього 5,2 – це власні доходи. У порівнянні із минулим роком показники ростуть. У цьому значним чином допомогла децентралізація. Цього року ми плануємо отримати 1,3 мільярдів надходжень від податку на землю, 40 мільйонів – від податку на нерухомість», - зазначив Володимир Міллер. Важливо, що ці цифри лише обговорювані і будуть корегуватися.
Зокрема, профільну комісію більше зацікавили цифри, які стосуються ремонту житлового фонду та фінансування закладів освіти. До речі, зустрілися сьогодні із представниками освітньої галузі. Людмила Чернишова більш-менш чітко окреслила основні програми, які плануються втілювати у життя в цьому році. А от ситуація в управлінні внутрішньої політики не така райдужна – там ще достеменно не знають, які саме програми будуть реалізовувати. Профільна комісія пішла на зустріч управлінню і дала ще тиждень на роздуми.

Організованим виявився департамент взаємодії з правоохоронними органами Дніпропетровської міської ради. У цьому році вони поставили собі за завдання продовжити реалізацію двох програм: безпечне місто та підтримка військовослужбовців Збройних Сил України. У рамках першої департаменту обіцяють виділити значну суму на встановлення камер відеоспостереження у місті.

А от найбільш проблемний сектор –управління житлового господарства. Владислав Грицай уже не перший рік відповідає за дане управління і одразу назвав ті моменти, на які необхідно звернути першочергову увагу.

«Сьогодні ми добре попрацювали. Таке собі установче засідання пройшло продуктивно. Ми познайомилися із представниками департаментів, за які ми відповідаємо і кожен окреслив план роботи на наступні два тижні», - резюмував зустріч Каміль Примаков.
Наступне засідання комісія з питань етики, законності та місцевого самоврядування планує провести на наступному тижні у четвер. Результати мають бути ще кращими.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...