App Store Google Play

Узаконити крадене. Чому говорити слід лише про повернення Криму

01.03.2016 19:50
Узаконити крадене. Чому говорити слід лише про повернення Криму
Територіальна цілісність України повинна бути відновлена ​​без будь-яких попередніх умов і міфічних "референдумів", пише Віталій Портников

Колишній прем'єр-міністр Росії і лідер партії ПАРНАС Михайло Касьянов заявив про готовність повернення окупованого Росією Кримського півострова Україні. Касьянов наголосив, що готовий сісти за стіл переговорів з українським урядом і обговорити це питання. 

Це, власне, і є те, що відповідає як національним інтересам України, так і національним інтересам Росії. Територіальна цілісність України повинна бути відновлена ​​без будь-яких попередніх умов і міфічних "референдумів". А Росія повинна повернутися в міжнародно визнані кордони. При цьому ніщо не заважає самому переговорному процесу між демократичними урядами Росії і України.

Очевидно, що перехідний період може зайняти не один день. За один день неможливо відновити законні державні інститути. За один день не можна вирішити питання громадянства. За один день не можна домовитися про суму репарацій за окупацію. За один день не можна сформувати міжнародний трибунал для засудження учасників анексії. За один день не можна вивести Чорноморський флот Росії з бухт українського Севастополя. Все це потребує часу.

Очевидно тільки одне - переговори можуть йти виключно про механізм повернення окупованій території. Не може бути переговорів про те, як би "узаконити" вкрадене військовими злочинцями і що для цього потрібно зробити - провести референдум, телефонне опитування або підписати з Україною угоду про "спільне управління" Кримом.

Політики, які думають схитрувати - продовжувачі курсу Путіна. І такий підхід покаже, що ніякої демократичної Росії так і не виникло. А є лише ворог - тільки більш підступний і обережний. Тому що бідний, а не тому що чесний. І що ж нам - чекати, поки ворог розбагатіє і знову щось вкраде?

Нам не потрібні вороги. І брати теж не потрібні. Нам потрібні передбачувані сусіди, які поважають міжнародне право. З такими сусідами можна розмовляти і домовлятися. Але рівно з того самого місця, коли немає ніяких сумнівів щодо вигляду географічних карт. Люди, які зафарбовують Крим в російські кольори, щодня малюють портрет Гітлера замість карти. І в такому малюванні українці брати участь не будуть.

Але якщо ми і росіяни визнаємо, що Крим і Севастополь - українська територія, нам дійсно буде що обговорити. Адже територія - це не просто карта. Це люди і власність. Необхідно буде виробити чіткий механізм повернення вкраденої власності і компенсацій за злодійство. Необхідно буде вирішити питання про майбутнє російської власності в Криму - тієї, що чи не вкрадена, а придбана законно, але відповідно до російського права. Необхідно буде, нарешті, вирішити питання зі статусом жителів.

Росія нав'язала тим, хто проживає на окупованій території, свої паспорти. Можна, звичайно, просто оголосити сам вступ до громадянства Росії з дня анексії нікчемним. Але можна і надати жителям Криму право вибору. Можна домовитися про те, в якому статусі будуть проживати на півострові громадяни Російської Федерації. І можна спільно допомогти в поверненні на історичну батьківщину тим російським громадянам, хто дійсно вважає себе патріотом Росії і хоче в Росії жити.

Все це - питання, які можна вирішити, я впевнений. Але починати треба з беззастережного визнання українського суверенітету над Кримом. Це визнання і є те, що відрізняє справжнього патріота Росії від її ворога, демократа від шовініста і психічно нормальної людини - від божевільного.

espreso.tv

 

Теги: Крим

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...