App Store Google Play

Горе-психолог 45-хвилинним допитом довела 8-річну школярку до нервового зриву

01.03.2016 14:40
Горе-психолог 45-хвилинним допитом довела 8-річну школярку до нервового зриву

Чим займаються шкільні психологи Павлограда, - до цих пір залишалося таємницею. Але тепер з цією таємницею покінчено назавжди.

25 лютого стало відомо, що штатні психологи випитують у дітей, куди вони ходять в туалет і які зарплати у їхніх батьків. Саме такі питання протягом 45 хвилин задавала шкільний психолог 8-річній дівчинці в одній зі шкіл Павлограда. Такі питання, очевидно, повинні народжувати впевненість в душах школярів, але як не дивно, народжують почуття приниження і безсилля.

"На мою дитину чинився психологічний тиск", - розповів батько 8-річної дівчинки Євген, який самостійно виховує доньку. - "24 лютого шкільний психолог, з якоїсь причини, запросила мою дочку до себе в кабінет, після першого уроку, з тим, щоб влаштувати тестування.

Опитування тривало близько 45 хвилин. Після тестів психолог розпитувала дівчинку, ... куди дівчинка ходить в туалет: на горщик або на унітаз. Дочка відповіла, що у нас є туалет в будинку і на вулиці, - ми проживаємо в приватному секторі. Потім психолог стала цікавитися, чи п'є тато, чи живе він з якоїсь тіткою і яка у мене заробітна плата. Я не можу зрозуміти, що там в школі відбувається.

Вранці 25 лютого дочка відмовлялася йти в цю школу. Дійшло до сліз. Вона боялася, що її знову будуть катувати, чому вона живе не з мамою, а з татом. Хоча я вчителям пояснив, що тема про маму у нас в родині взагалі закрита. Ми про неї взагалі не згадуємо, щоб не травмувати дитину.
Я, все-таки, переконав дочку, що треба вчитися, і ми пішли в школу.

Я звернувся до директора школи, щоб розібратися: на якій підставі моїй дитині влаштовується допит? Директор по ходу від їдальні до свого кабінету, сказала мені про те, що ні з ким і ні з чим розбиратися не буде ... У неї урок ...

Потім вона зробила мені зауваження, що я кричу. Я вибачився і пояснив, що просто голосно розмовляю, оскільки звик так голосно говорити на шахті. Тоді директор сказала, що я і моя дочка складаємося в школі на обліку, як проблемна сім'я. Мовляв, це ненормально, що дівчинку виховує тато. На що я їй сказав, що у нас перед дитиною однакові права: що у мами, що у тата.

Але на якій підставі психолог розпитувала мою дитину про моє особисте життя? Директор сказала, що представники школи мають повне право приходити до мене додому і перевіряти, в яких умовах живе дівчинка, дивитися всі кімнати, шафи і дивитися все те, що вони вважаємо за потрібне: які речі і продукти батько купує дитині, і як дитина ходить в туалет.

Я назвав це зухвалістю. Тоді директор стала вимагати, щоб я негайно надав характеристику з місця роботи. Я запитав, на якій підставі? Але вона сказала, що сама знайде моє місце роботи і мою характеристику. Вона сказала, що я ненормальний і неадекватний, що я не дочекаюся дитини. Вона оголошує мені війну.

Що це означає? Це означає, що будь-яка одинока мама і будь-який одинокий тато повинні звітувати перед директорами шкіл про те, як вони виживають в наш важкий час. Вони повинні тремтіти перед шкільним начальством, низько кланятися, як у в'язниці наглядачеві, і всіляко це начальство догоджати. Але не самодурство це?"

"Питання психолога в школі пов'язаний з педагогічним процесом", - прокоментував ситуацію юрист Вадим Губар. - "Дитина ходить в школу отримувати знання. І якщо у дитини є якісь перешкоди в освоєнні знань, тоді слід звернутися до психолога. Але впливати на особисте життя дитини психолог не може апріорі. Є законний захист особистих прав, в які психолог вторгатися не має права. Є закон «Про захист дитинства», який треба дотримуватися. В даному випадку психолог перевищує свої повноваження.

Відповідальність за дитину в першу чергу несе ні вчитель, ні психолог, а батьки. У тому числі і отримання освіти покладається на батьків.
Чому дитину опитували без присутності батька? Чому опитували на уроці? Хто дав завдання психологу опитувати дитину? З якою метою? На обличчя порушення прав дитини.

Також незрозуміла поведінка директора школи, який загрожує батькові, що він дитину не дочекається. Батько змушений чекати дитини в школі, побоюючись, щоб з ним нічого не сталося. Директор висловлюється, що батько не повинен виховувати дівчинку. Те, що це не педагогічно і щонайменше нелюдяно - це очевидно. І погано, що директор школи цього не розуміє".

pavlonews.info

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...