App Store Google Play

Власники металургійних заводів України фінансують терористів, - депутат

19.02.2016 18:45
Власники металургійних заводів України фінансують терористів, - депутат

19 лютого народний депутат України Віталій Купрій подав заяву до СБУ, ГПУ та МВС про факти фінансування терористів з боку одного з "гігантів" металургійної галузі.

"Мені стало відомо про протиправну діяльність ПАТ «Керамет», яке не тільки завдає значних збитків державі, але й напряму фінансує та підтримує терористичні організації на Сході України.

Засновниками та кінцевими бенефіціарами «Керамет» є керівні особи корпорації «Індустріальна спілка Донбасу» (ІСД): Мктрчан Олег Артушович та Завгородній Максим Сергійович.

«Керамет» близько 10 років є монопольним постачальником металобрухту на ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК), власником якого з 2003 року є корпорація «ІСД». На теперішній час до українських активів «ІСД» також входять: ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (АМК), Алчевський та Авдіївський КХЗ. У свою чергу співвласниками «ІСД» є російські компанії, що афільовані до ВТБ Банку.

При цьому, директор «Керамет» Володимир Бублей у приватних бесідах не приховує підтримки ДНР та створення «Новоросії». Оскільки його структура постачає металобрухт на АМК, він має розгалужену мережу метало-прийомок на територіях ДНР-ЛНР. У зв’язку з цим Бублей відверто хизується власними тісними зв’язками з лідером ДНР Олегом Захарченком, з яким він підтримує постійний контакт.

Крім того, Бублей тісно пов’язаний з колишнім міністром часів Януковича Олександром Клименком, з яким його пов’язують кумівські стосунки та до якого він часто літає до Москви.

Зарплатний проект «Керамет» – карточний. Із території Дніпропетровської області Бублей перераховує гроші, в т. ч. зарплату, на карточки співробітникам «Керамет», які зі зброєю в руках воюють на боці ДНР. За словами самого Бублея, 2/3 співробітників підприємства беруть участь у війні на боці збройних формувань «Новоросії», а він утримує їх та виплачує їм зарплату.

Слід зазначити, що й сам Бублей та його співробітники активно підтримують в соціальних мережах російську політику Путіна. Майже всі співробітники «Керамет» знаходяться на сепаратистському веб-сайті «Миротворець».

Таким чином, директор підприємства Володимир Бублей здійснює пряме фінансування тероризму, відповідальність за яке передбачена статтею 258-5 Кримінального кодексу України.

Хочу зазначити, що корпорацією «ІСД» фактично також здійснюється фінансування тероризму. Так, з 2015 року по теперішній час ДМК, за словами Максима Завгороднього, утримує АМК (не перереєстрований в Україні). При цьому, у збиток ДМК, АМК й Армавірський комбінат отримують фінансування на проведення модернізації. Тобто, ДМК здійснює платежі на непідконтрольну Україні територію Алчевському меткомбінату, співробітники якого зі зброєю в руках воюють на боці ДНР-ЛНР та отримують заробітну плату.

Щойно направив заяву про злочин до Голови СБУ Василя Грицака з вимогою негайно вжити заходів для зупинення фінансування тероризму з боку ПАТ «Керамет» та корпорації «ІСД», що становить загрозу для національної безпеки України.

Також необхідно перевірити причетність до фінансування тероризму народного депутата України Сергія Тарути, який донедавна був одним із головних акціонерів «ІСД», - йдеться у повідомленні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...