App Store Google Play

Комісія ДОР з питань ЖКГ серйозно "взялася" за комунальні підприємства

15.02.2016 12:40
Комісія ДОР з питань ЖКГ серйозно "взялася" за комунальні підприємства

9 лютого відбулося чергове засідання постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства за головування Андрія Смирнова та активної участі заступника голови ДОР по виконавчому апарату Валерія Безуса. 

Головна тема зустрічі - збиткові комунальні підприєства регіону. Керівникам багатьом з них вже були на попередніх засіданнях поставлені задачі звітувати детально про те, звідки весь час беруться збитки і для чого потрібні дотації.

Одним з гострих питань на порядку денному була ситуація, що склалася з КП "Верхньодніпровське ВУ ВКГ "ДОР" (простіше - водопостачальне пієприємство Верхньодніпровського району). Підприємство знаходиться на стадії банкрутства. Вже йде судовий процес у цьому напрямку. Основні кредитори - державні структури (податкова, пенсійний фонд тощо). Однак, як пояснили присутні на засіданні представники КП - а вони приїхали великим "десантом" (юрист, головбух, головний інженер, не було лише директора), - борги назбиралися за багато років. Виникли вони через невідповідність між реальною вартістю води та тарифами, які сплачували споживачі.

Вартість водопостачання у Верхньодніпровську об'єктивно висока з технічних причин. По-перше, не відповідний реальним потребам водоочищувач, розрахований на 10 тис. кубів щодобово, а насправді він перекачує лише 1,5 тис. Звідси беруться надвисокі витрати на електроенергію. З іншого, значне за довжиною "коліно" трубопроводу, через яке прокачується вода. 

Однак як мінімум з 2008р., відколи відслідковуються збитки, жоден з керівників не ставив це питання на розгляд обласної влади, адже саме на обласному рівні затвержджуються тарифи. Також не призначалися і цільові дотації для підприємства. 

Зараз ситуація складається так, що в разі визнання банкрутства КП, цілий район залишається без водопостачання. Також відкритим залишається питання про те, кому відійдуть комунікації та обладнання підприємства. 

Члени комісії активно займаються вирішенням проблеми, аби не залишити людей без води. 

Також цікавим був розгляд питань, які виникли до керівництва Управління капітального будівництва Дніпропетровської ОДА в особі Олександра Кушвіда. 

Зокрема, без відповіді залишились питання про "ремонт" спортивної зали у школі с.Червонопартизанське Петриківського району, розрахованого на 89 учнів, на суму близько 900 тис. грн. та приміщення навчально-виховного комплексу у м.Синельникове за 1,2 млн грн. І хоча чиновник був попереджений про порядок денний наради, він з першого разу "не здогадався" прихопити кошторис робіт на цих об'єктах. Тож питання перенесено до розгляду на наступне засідання.

Для прикладу, на тій же зустрічі розглядалося питання КП "Фармація", де на капітальний ремонт одного з приміщень площею 130 кв. м потрібно лише 400 тис. грн.

Ще один об'єкт, що знаходився в компетенції УКБ, - Радіологічний корпус обласної лікарні. Тут також знайшлося багато цікавих питань. Наприклад, чому комплектацією обладнання відділення займалося теж УКБ? Адже воно є лише замовником будівельних робіт. А фахові питання з медичного обладнання мали би вирішувати медики. До того ж, кошторис на це замовлення в остаточному варіанті (друга черга) склав понад 90 млн грн.

Однак є і інший бік "медалі" - справа в тому, що допоки обладнання не передане на баланс Дніпропетровського онкологічного диспансеру, відділення не має права приймати хворих на лікування. А це онкохворі і черга їх зростає кожного дня.

Тому депутати пристали на конструктивну позицію - прийняти рішення про передачу обладнання на баланс, аби люди якомога швидше змогли користатися найсучаснішим обладнанням для лікування раку. При цьому питання щодо витрат бюджету по цьому об'єкту залишилось відкритим і до нього ще повернуться.

Ну і "зірковий" об'єкт УКБ - перехід на Слобожанському проспекті (пр.ім.Газети "Правда"). Питання по цьому будівництву хвилюють громадськість не перший місяць.

Член комісії Тетяна Юревич поставила просте запитання Кушвіду: "Яка вага ферм у конструкції? 40 тон. А вартість результату? Близько 40 млн грн. Тобто 1т металевої конструкції обійшовся бюджету близько 1 млн грн". З цього приводу депутати також чекають пояснень на наступне засідання, анонсоване на 16 лютого.    

З повним протоколом засідання можна ознайомитись в мережі. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...