App Store Google Play

Розбір без польоту, або будні криворізького аеропорту

11.02.2016 08:50
Розбір без польоту, або будні криворізького аеропорту

У Кривому Розі під час чергової сесії міськради вкотре намагались "протягти" фінансування видатків на утримання "мертвого" аеропорту.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі повідомляє депутат Наталя Шишка

"Міськрада нового скликання тільки почала свою роботу, а на порядок денний вже двічі виносилося питання виділення грошей на аеропорт. Депутати від демократичних сил ставлять під сумнів доцільність і обґрунтованість цих бюджетних витрат. Але замість відповідей на конкретні запитання чують риторику про те, що аеропорт - обличчя міста, і якщо гроші не виділяти, то «люди просто не зрозуміють».

На грудневій сесії було прийнято рішення про виділення 9,4 мільйона гривень на зарплату співробітникам аеропорту і оплату електроенергії, ще 1 мільйон гривень - на встановлення металопластикових вікон в будівлі аеровокзалу. А на січневій сесії раптом постало питання про придбання приладу для виміру рівня хмар за 991 тисячу гривень. І кожен раз на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв'язку розгорталася ціла дискусія.

Втім, ніхто не сперечається, що потрібно зберігати злітно-посадкову смугу. А ось прагнення зберегти міжнародний статус аеропорту без виконання регулярних рейсів викликає питання.

Для того, щоб в квітні 2017 року аеропорт підтвердив свою сертифікацію як міжнародний, стверджують чиновники, потрібно встановити світлові вогні - 13,5 млн. грн., огорожу - 28 млн. грн., А всього так звана програма підтримки та розвитку аеропорту на 2016 рік тягне на 53 млн. грн.

 

Як з'ясувалося, в КП «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» п'ятниця є неробочим днем. Причому там вже і не пам'ятають, скільки років, п'ять або більше, вони працюють в режимі 4-днювання. З точки зору трудового законодавства факт, звичайно, цікавий. З іншого боку, зміст всіх служб при відсутності регулярних рейсів - захід дуже витратна. На зарплату з нарахуваннями з бюджету 2016 роки вже виділено 8,8 млн. Грн., Кількість співробітників на підприємстві - 183 людини.

Предметом інтересу депутатів була, зокрема, система енергозберігаючого електроопалення. Як розповів на засіданні депутатської комісії заступник начальника транспортного відділу Станіслав Сенкевич, в аеропорту реалізований енергозберігаючий проект електроопалення. За твердженням чиновника, там коштують не просто електрообігрівачі, а теплонакопичувачі, днем ​​віддають тепло, яке накопичили вночі за низьким тарифом.
Проте, вже в цьому році на оплату електроенергії з бюджету аеропорту виділено 400 тисяч гривень. Адже по приходу на роботу, щоб зігрітися, співробітники в кабінетах включають звичайнісінькі конвектори. При цьому в приміщенні аеровокзалу компанію Теплонакопичувачі складають обігрівачі УФО. А в будівлі, де розташовується медпункт і служба фітосанітарного контролю, взагалі гріються за допомогою кустарного електрообігрівача.

При цьому на проектуванні та монтажі так званої енергозберігаючої системи електроопалення освоєно вже понад 756 тисяч бюджетних гривень. Ще 919 тисяч гривень на монтаж системи опалення в 2017 році заплановано нової Програмою підтримки та розвитку аеропорту на 2016-2018 роки.
- Якщо аеропорт для того, щоб відмивати гроші, це не розвиток, - висловив думку Юрій Мілобог.
Встановлення металопластикових вікон в будівлі аеровокзалу Станіслав Сінкевич називав другим етапом реалізації проекту енергозбереження. Втім, заміна алюмінієвих вікон при поточній даху не відображено депутатам розумним рішенням. Особливо на тлі того, наскільки «енергозберігаючими» на сьогоднішній день є будівлі шкіл, дитячих садків та лікарень. Які, на відміну від аеропорту, вже точно не можуть заробляти самі.

Взагалі вся територія аеропорту, включно з рекламним банером неіснуючого вже більше 10-ти років банку і годинами, які показують неправильний час, як би повертають в радянські часи. Хоча тоді можна було за півгодини долетіти до Києва при ціні квитка 13 рублів.
Тепер же регулярних рейсів немає. Все що вживаються раніше гучні спроби відродити регулярне повітряне сполучення закінчилися пшиком. «Пересічним» не до польотів, а криворіжці з числа обраних можуть спокійно орендувати літак, якщо потрібно змотатися в Берлін чи Вільнюс.
За офіційними даними, за 11 місяців 2015 року обслуговано 424 рейсу, перевезено 1319 пасажирів, тобто в середньому три пасажира за рейс. Це були чартери в Егіпет, Туреччину, Грузію, Німеччину, Литву.

Випадає з картинки радянського минулого і збудований на території аеропорту сучасний ангар, обшитий біло-синім пластиком. За оренду під ним території, за даними неофіційного джерела, платить підприємство «Метенергомаш». В цьому ангарі стоїть легкий двомоторний літак - чотиримісний Пайпер-23. В аеропорту його називають «Темниковского». Маючи на увазі, звичайно ж, колишнього заступника міського голови Кривого Рогу, колишнього заступника глави облдержадміністрації (Олександра Вілкула - Авт.), Колишнього міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства в уряді Азарова Геннадія Темника.

Народу відомо: як би високо Геннадій Темник не злітав, він завжди незримо присутній в Кривому Розі, де його вважають негласним куратором сфери транспортних послуг.

Свого часу Геннадій Темник закінчив вище військово-авіаційне училище, де здобув фах метеоролога.

До речі, не встигли влягтися депутатські пристрасті навколо виділення грошей на металопластикові вікна, як на січневій сесії їх раптом стали переконувати в необхідності покупки метеорологічного приладу. У тому, що аеропорту конче потрібен облакомер, переконував директор аеропорту Ігор Лашин і начальник транспортного відділу Станіслав Сінкевич, заступник міського голови Олександр Катриченко і старший інспектор апарату міськради і виконкому Григорій Вербицький. А депутат від Оппоблока, голова профільної депутатської комісії Валентина Абрамова заявила: чи не винесемо цей проект рішення на сесію - люди нас просто не зрозуміють.
Хоча поки незрозуміло, чому метеоприлади набуває аеропорт, а не державна метеослужба.

991 тис. грн. на хмаромір в бюджеті міста 2016 року знайшлася. Причому в програмі підтримки та розвитку аеропорту на 2015 рік на цей прилад закладалося 180 тисяч, але нібито через проблеми зі здійсненням проплат казначейством покупка не відбулася. Тепер різке зростання суми пояснюють тим, що єдиний вітчизняний прилад «відвів» Херсон, а за імпортні прилади доведеться сплатити в рази більше через курс долара.

Втім, коли депутати зустрілися з представником київської фірми ТОВ «Аеротехсервіс СІА» Олександром Кузьменко, той сказав, що ніяких з проблем зі злетом-посадкою ІЛ-76 немає.

На базі криворізького аеропорту ця фірма з 2010 року займається технічним обслуговуванням літаків. Зараз на обслуговуванні перебуває два транспортних судна з Анголи. ТОВ «Аеротехсервіс СІА» орендує дві будівлі та частина території. На яких умовах, і скільки коштує ПТО одного літака, дізнатися в Олександра Кузьменко не виявилося можливим: він може давати інформацію тільки за технічну, але не за фінансову частину. А його начальство сидить в Києві.

Всього у Криворізького аеропорту, за словами директора Ігоря Лашина, 17 орендарів, які платять ... до 40 тисяч гривень на місяць. На особливих умовах прикордонна, митна, служба фітосанітарного контролю, розмір орендної плати для яких є чисто символічним - 1 гривня на рік.

Крім оренди, джерелом доходу аеропорту є оплата за зліт-посадку, але і вона, схоже, чисто символічна.

В результаті відвідування аеропорту принаймні четверо депутатів тільки зміцнилися в думці, що вкрай необхідний незалежний аудит КП «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг»", - йдеться у повідомленні. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...