App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрили перший в історії області Ісламський культурний центр

29.01.2016 15:05
У Дніпропетровську відкрили перший в історії області Ісламський культурний центр

Дніпропетровський центр став дев’ятим закладом Всеукраїнської мережі Духовного управління мусульман «Умма». У Дніпропетровській області це перший культурний осередок, де мусульмани можуть не лише виконувати релігійні ритуали, а і навчатися, займатися наукою, вирішувати культурні та соціальні питання.

Борис Філатов наголосив на важливості відкриття центру не лише для мусульманської громади, а і для всього Дніпропетровська. До цього, протягом багатьох років, питання мусульманської громади ніхто не вирішував.

«Нарешті мусульманська громада отримала свій дім. Як міський голова, я радію, що Дніпропетровськ вкотре підтвердив свій статус багатонаціонального та поліконфесійного міста, де люди живуть у мирі і злагоді», - зазначив Борис Філатов.

Довгий час мусульмани Дніпропетровська не мали власної будівлі для здійснення релігійних обрядів. Протягом останніх майже ста років приміщення єдиної у місті мечеті використовували під різні цілі – від клубу для радянських службовців до дитячої спортивної школи. І лише два роки тому питання вдалося зрушити з мертвої точки.

У новому Ісламському центрі облаштовано мечеть, конференц-залу, жіночий відділ, бібліотеку, навчальні класи та зону відпочинку. Серед навчальних програм, які пропонує центр – школа арабської мови, недільна школа для дітей, жіночі курси, курси для іноземців.

Очолив культурний центр імам релігійної громади мусульман Дніпропетровська «Відродження» Едгар (Абдульганій) Девлікамов. «Відродження», яке є одним із учасників процесу повернення будівлі історичної мечеті мусульманській громаді Дніпропетровська, також входить до Духовного управління мусульман України «Умма».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...