App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрили перший в історії області Ісламський культурний центр

29.01.2016 15:05
У Дніпропетровську відкрили перший в історії області Ісламський культурний центр

Дніпропетровський центр став дев’ятим закладом Всеукраїнської мережі Духовного управління мусульман «Умма». У Дніпропетровській області це перший культурний осередок, де мусульмани можуть не лише виконувати релігійні ритуали, а і навчатися, займатися наукою, вирішувати культурні та соціальні питання.

Борис Філатов наголосив на важливості відкриття центру не лише для мусульманської громади, а і для всього Дніпропетровська. До цього, протягом багатьох років, питання мусульманської громади ніхто не вирішував.

«Нарешті мусульманська громада отримала свій дім. Як міський голова, я радію, що Дніпропетровськ вкотре підтвердив свій статус багатонаціонального та поліконфесійного міста, де люди живуть у мирі і злагоді», - зазначив Борис Філатов.

Довгий час мусульмани Дніпропетровська не мали власної будівлі для здійснення релігійних обрядів. Протягом останніх майже ста років приміщення єдиної у місті мечеті використовували під різні цілі – від клубу для радянських службовців до дитячої спортивної школи. І лише два роки тому питання вдалося зрушити з мертвої точки.

У новому Ісламському центрі облаштовано мечеть, конференц-залу, жіночий відділ, бібліотеку, навчальні класи та зону відпочинку. Серед навчальних програм, які пропонує центр – школа арабської мови, недільна школа для дітей, жіночі курси, курси для іноземців.

Очолив культурний центр імам релігійної громади мусульман Дніпропетровська «Відродження» Едгар (Абдульганій) Девлікамов. «Відродження», яке є одним із учасників процесу повернення будівлі історичної мечеті мусульманській громаді Дніпропетровська, також входить до Духовного управління мусульман України «Умма».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...