App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрили перший в історії області Ісламський культурний центр

29.01.2016 15:05
У Дніпропетровську відкрили перший в історії області Ісламський культурний центр

Дніпропетровський центр став дев’ятим закладом Всеукраїнської мережі Духовного управління мусульман «Умма». У Дніпропетровській області це перший культурний осередок, де мусульмани можуть не лише виконувати релігійні ритуали, а і навчатися, займатися наукою, вирішувати культурні та соціальні питання.

Борис Філатов наголосив на важливості відкриття центру не лише для мусульманської громади, а і для всього Дніпропетровська. До цього, протягом багатьох років, питання мусульманської громади ніхто не вирішував.

«Нарешті мусульманська громада отримала свій дім. Як міський голова, я радію, що Дніпропетровськ вкотре підтвердив свій статус багатонаціонального та поліконфесійного міста, де люди живуть у мирі і злагоді», - зазначив Борис Філатов.

Довгий час мусульмани Дніпропетровська не мали власної будівлі для здійснення релігійних обрядів. Протягом останніх майже ста років приміщення єдиної у місті мечеті використовували під різні цілі – від клубу для радянських службовців до дитячої спортивної школи. І лише два роки тому питання вдалося зрушити з мертвої точки.

У новому Ісламському центрі облаштовано мечеть, конференц-залу, жіночий відділ, бібліотеку, навчальні класи та зону відпочинку. Серед навчальних програм, які пропонує центр – школа арабської мови, недільна школа для дітей, жіночі курси, курси для іноземців.

Очолив культурний центр імам релігійної громади мусульман Дніпропетровська «Відродження» Едгар (Абдульганій) Девлікамов. «Відродження», яке є одним із учасників процесу повернення будівлі історичної мечеті мусульманській громаді Дніпропетровська, також входить до Духовного управління мусульман України «Умма».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...