App Store Google Play

Країна овець: більшість українців не читали Конституцію, але вимагають її змінити

29.01.2016 12:50
Країна овець: більшість українців не читали Конституцію, але вимагають її змінити

Половина громадян України (50%) взагалі не читали текст Конституції, свідчать дані опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС. Кожен третій (33%) стверджує, що читав окремі розділи, 4% заявили, що знайомі з Конституцією за публікаціями в ЗМІ, 12% заявили, що читали всі розділи цілком.

Серед більшості опитаних (88%) зберігається переконання, що вищі органи державної влади і посадові особи постійно або час від часу, порушують Конституцію. Близько половини (52%) вважають, що це порушення є постійним, систематичним.

Більшість населення (67%) вважає, що Конституцію необхідно змінювати, в тому числі 28% вважають це нагальним питанням, яке необхідно вирішувати негайно, а 39% вважають, що такі зміни потрібні, але не зараз, а тільки після стабілізації ситуації в країні. Лише кожен десятий опитаний не бачить необхідності в зміні Конституції, а близько чверті не сформувала певної думки.

Опитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології з 15 по 25 грудня 2015 року серед 2040 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, проведеного в липні 2015 року, показали, що 48% українців вважають, що нова українська влада не досягла прогресу в проведенні реформ. При цьому 51% зізналися в тому, що не готові докладати особисті зусилля заради успіху реформ в країні.

Нагадаємо, що в даний час Верховна Рада розглядає два проекти змін до Конституції в частині правосуддя (судова реформа), а також про т. зв. децентралізацію (який надає ОРДЛО особливий статус).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...