App Store Google Play

Організаторів побиття дніпрян 26 січня 2014 року покарано не буде?

19.01.2016 20:00
Організаторів побиття дніпрян 26 січня 2014 року покарано не буде?

«Кривава неділя» - так охрестили 26 січня 2014 року у Дніпропетровську. Народне віче, яке планувалося, як мирна акція протесту, переросло у шестигодинний штурм будівлі облдержадміністрації. Спровокували мітингарів на такі дії близько двохсот «тітушок» - спортивно підготовлених молодих людей. Їхні дії — і це бачили всі присутні там журналісти - координували правоохоронці. Після двох років розслідувань прокуратура Дніпропетровської області таки наважилась оприлюднити результати своєї роботи.

За словами заступника прокурора Олега Халіна, дворічне розслідування було складним через такі об’єктивні, на його думку, дві причини: час, який сплинув, і велика кількість людей. А ще, каже, мешканці області та засоби масової інформації не посприяли в пошуку доказів. Побитих були десятки, а за фактом перешкоджання мирному протесту громадян відкрили тільки 16 кримінальних проваджень.

«Органи прокуратури Дніпропетровської області неодноразово зверталися до вас, до представників ЗМІ, до громадськості, з проханням надати у вас наявну інформацію по відомим обставинам злочинів, впізнання «тітушок» та їх організаторів. На жаль, хочу відзначити, що мешканці Дніпропетровщини виявились неініціативними в цьому питанні», - заявив журналістам Олег Халін 19 січня.

Близько півгодини він розповідав журналістам про роботу з «пішаками». Зокрема. один суддя Бабушкінського району, який незаконно тримав під вартою 10 учасників мітингу — звільнений, інший — у розшуку. Також розшукують трьох керівників одного з клубів єдиноборств, які нібито і організували «тітушок». Згадали і Автомайдан — на лаві підсудних опинився начальник відділу адміністративного управління ДАІ через службові фальсифікації. Наостанок похвалилися звільненнями у своїй сфері. За словами заступника прокурора області, не залишилося поза увагою й керівництво самої органу нагляду – за свої дії з органів прокуратури звільнені 10 працівників.

Однак усі досягнення - торішньої давнини. 14 січня 2015 року суд почав розглядати справу проти колишніх заступника начальника ГУ МВС України в Дніпропетровській області Сергія Третьякова та заступника начальника Дніпропетровського міського управління міліції Сергія Хуторного. Проте вироку немає, адже слухання досі триває.

«Вказані службові особи, обидва, звільнені з займаних посад. На даний час справа розглядається Кіровським районним судом м. Дніпропетровська. Слухання справи триває, залишилось допитати 12 осіб. Доказів щодо причетності до справи 26 січня колишнього голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода та голови адміністрації Дмитра Колєснікова у прокуратурі недостатньо. Через клопотання 8-ми народних депутатів суд відпустив їх на поруки. Дана справа також розглядається Кіровським районним судом міста Дніпропетровська. Наразі у судовому засіданні допитуються потерпілі і свідки. А також досліджуються письмові докази. У справі всього 14 потерпілих та 63 свідки. Цим і обумовлений тривалий час її розгляду», - констатував повну безпорадність прокуратури в даній справі Олег Халін.

Заступник прокурора передбачив наступне запитання журналістів - підготував відповідь заздалегідь: «Передбачаючи наперед можливе запитання щодо причетності до скоєння даних злочинів інших колишніх керівників державних установ, хочу зазначити, що ці питання неодноразово слідчими перевірялись під час досудового розслідування усіх зазначених кримінальних проваджень. Проте, на жаль, достатніх доказів для оголошення їм підозри здобуто не було».

Ця відповідь також нікого з присутніх журналістів не задовольнила, від чого пан Халін почав нервувати.

«Ну, ви так ставите питання, що ми когось покриваємо. Будь ласка, в письмовій формі звертайтесь, за вашою заявою вносимо до реєстру і розслідуємо. Скільки суддів, працівників ДАЇ, працівників міліції, організаторів скільки притягнуто… Порівняйте це з іншими областями і ви трохи дасте порівняння і самі відзначите, що деяку, я не кажу що все, деяку роботу проведено…», - резюмував успіхи у дворічному розслідуванні заступник прокурора Дніпропетровської області.

Слід відзначити, наприклад, що винному в розгоні Євромайдану Запоріжжя, голові облради Віктору Межейку, все ж дали 5 років умовно.

9 канал

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...