App Store Google Play

Заангажований суд не прислухався до аргументів адвокатів Корбана і не взяв самовідвід

13.01.2016 16:30
Заангажований суд не прислухався до аргументів адвокатів Корбана і не взяв самовідвід

13 січня, об 11.20, Апеляційний суд міста Києва продовжив розгляд скарги захисту голови політради УКРОПу Геннадія Корбана на рішення Дніпровського суду столиці про його тримання під вартою.

На початку засідання захисники заявили відвід колегії суддів у складі Дениса Масенка, Віктора Глиняного та Валерія Лашевича. За словами адвоката Олексія Шевчука, колегія не дотрималася та не виконала низку вимог чинного КПК. «Навіть ще не почавши слухати справу, не розглянувши сторінки матеріалів, фактично ще їх не отримавши, колегія суддів вчинила низку грубих процесуальних порушень, я сказав би, навіть махінацій... Я прошу прийняти цю заяву про відвід колегії суддів Апеляційного суду міста Києва у складі голови Масенка, Лашевича та Глиняного», – заявив адвокат.

Правозахисник пояснив, що колегія не мала права починати розгляд апеляції, не отримавши матеріалів справи, однак, як відомо, 5 січня суддя Масенко відкрив засідання, заявивши потім про необхідність його відкладення через відсутність цих самих матеріалів. Окрім того, станом на 13 січня, ніхто з адвокатів, присутніх на засіданні, досі не отримав жодного офіційного документа про те, коли відповідні матеріали були надіслані з Дніпровського райсуду до Апеляційного суду, що є грубим порушенням процесуальних норм. За словами адвоката, раніше він отримав лише усну відповідь про те, що документи були відправлені до суду ще 5 січня, однак їхнє місцезнаходження наразі невідоме. «Обставини, пов'язані з тим, що справа загубилася і 5 годин їхала з Дніпровського суду, дають мені підстави вважати, що колегія є заангажованою», – підкреслив Олексій Шевчук.

Також на початку засідання суду адвокат Олександр Мірошник заявив відвід судді Валерію Лашевичу через ймовірність того, що він має родинні зв’язки з працівником суду з таким самим прізвищем, який здійснював автоматичний розподіл справи щодо апеляційної скарги на арешт Геннадія Корбана. «У нас є підстави вважати, що автоматичний розподіл виконано необ'єктивно та упереджено», – наголосив Олександр Мірошник.

Крім того, адвокат Оксана Томчук заявила, що правозахисники не мають сумнівів у сторонньому втручанні в автоматизовану систему розподілу справ, яка дивним чином обирає одних і тих самих суддів, коли йдеться про фігурантів «справи Корбана». За її словами, під час розподілу справи Геннадія Корбана у Дніпровському суді з цього процесу було штучно виключено всіх суддів, крім судді Чауса, а дані про автоматичний розподіл справи в Апеляційному суді відсутні в мережі Інтернет, попри те, що вони мають бути оприлюднені.

Сам Геннадій Корбан також наголосив, що вважає колегію суддів у складі Дениса Масенка, Валерія Лашевича та Віктора Глиняного нелегітимною і такою, що не може розглядати його справу. «Я підтримую позицію моїх захисників. І ще раз хочу зазначити, що судді зі складу цієї колегії нелегітимні та не можуть виконувати свої професійні обов’язки, зокрема, здійснювати правосуддя в цій справі, оскільки мої адвокати обґрунтували їхню упередженість у цьому процесі», – підкреслив голова політради УКРОПу в залі засідань Апеляційного суду столиці.

Нагадаємо, під час засідання 5 січня адвокати заявили відводи двом іншим членам колегії – Денису Масенку та Віктору Глиняному, яких також підозрюють в упередженості.

Незважаючи на всю наведену аргументацію, судді апеляційного суду Києва Маселко, Лашевич і Глиняний відмовили захисту лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана у їхньому відводі. Таке рішення оголосив суддя Маселко на засіданні 13 січня.

"Відмовити у задоволенні заяви захисників", - зазначив він.

Суддя наголосив, що фактів про втручання в процедуру автоматичного розподілу кримінальних справ не було доведено. Після цього суд перейшов до розгляду апеляції захисту Корбана щодо рішення Дніпровського райсуду Києва про тримання його під вартою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...