App Store Google Play

З початку року через холодові травми за допомогою до лікарів звернулось 64 людини

12.01.2016 15:20
З початку року через холодові травми за допомогою до лікарів звернулось 64 людини

З початку року через холодові травми за допомогою до лікарів звернулось 64 людини, із них 11 людей з обмороженням. Про це під час прес-конференції повідомив головний хірург департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради Олександр Новіков. Він нагадав, що першими ознаками переохолодження є втома, сонливість та запаморочення.

«Відчувши такі симптоми слід негайно зайти у тепле приміщення та випити чаю. Потерпілому необхідно зігріватись поступово, різке тепло від бані чи гарячого душу тільки погіршить стан. У випадку обмороження ні в якому разі не можна розтирати уражену ділянку тіла снігом, спиртом або гарячою водою. При обмороженнях необхідно терміново звернутися до найближчого медичного закладу, оскільки люди самостійно не можуть визначити серйозність холодової травми», - сказав Олександр Новіков.

Він також наголосив, що першу допомогу при обмороженні та переохолодженні потерпілому нададуть у будь-якому медичному закладі, якщо ж травма серйозна, направлять до спеціалізованого медичного закладу.

Головний лікар Центру здоров'я Алла Толчинська сказала, що переохолодження та обмороження може статися навіть при плюсовій температурі, особливо у сильний вітер, тому у таку погоду слід скоротити час перебування на вулиці та тепло одягатися.

«Щоб уникнути переохолодження та обмороження слід тепло вдягатися, носити головний убір та тепле взуття. При досить низькій температурі повітря бажано взагалі на перебувати тривалий час на вулиці, особливо дітям та людям похилого віку. Хибною є думка, що алкоголь допомагає зігрітися, він навпаки звужує судини та знижує контроль людини за власним станом», - додала Алла Толчинська.

Для захисту обличчя від вітру та морозу лікар порадила спеціальні захисні креми, а ось звичайні зволожуючі косметичні засоби, навпаки, можуть тільки прискорити процес обмороження.

Щодо вуличного травматизму мешканців взимку, то ситуація сьогодні більш-менш стабільна. За словами Олександра Новікова, за останню добу до лікарень міста з різними травмами звернулися 69 людей. При будь-яких вуличних травмах (падінні, забоях) необхідно звертатися до травмпунктів, які працюють на базі трьох лікувальних установ – це міська лікарня №2 (просп. Калініна, 53), міська лікарня № 6 (вул. Батумська,13 ) та міська лікарня №16 (вул. Героїв Сталінграда, 19). До травмпунктів можна звертатися цілодобово, там працює черговий травматолог, який надасть першу медичну допомогу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...