App Store Google Play

Звернення Геннадія Корбана до журналістів в Апеляційному суді Києва 5 січня 2016 року

05.01.2016 20:50
Звернення Геннадія Корбана до журналістів в Апеляційному суді Києва 5 січня 2016 року
Шановні представники ЗМІ!
 
Я хотів би сказати кілька слів. Є такий вислів: якщо хтось потребує знищення цілої нації, є простий спосіб досягти цього – почати судити невинних і не судити винних, що й відбувається наразі в нашій справжній українській дійсності.
 
Ми з вами є свідками того, що в нашій країні судять невинних: патріотів, активістів, громадянське суспільство, волонтерів, тих, хто бореться за Батьківщину. А тих, кого слід судити, тих, хто є п'ятою колоною Кремля і привільно відчувається сьогодні в Україні, тих, хто привів сюди війну, хто привів сюди корупцію, – їх не судять, вони у нас невинні. За останньою інформацією, яку я маю, навіть сепаратист пан Царьов дає свідчення Генеральній прокуратурі проти мене. Чи можна було собі уявити, коли розгорталися всі ці драматичні для країни події, після Майдану, в березні 2014 року, що сепаратисти співпрацюватимуть з прокуратурою і свідчитимуть проти мене чи проти інших патріотів? Тоді, я думаю, пора вже сюди привести Януковича з усім його кодлом, щоб вони теж свідчили проти патріотів, проти тих, кого розстрілювали на Майдані, проти їхніх сімей. Я думаю, що система правосуддя, яку ми спостерігали в Дніпровському суді та яку ми бачимо сьогодні тут, в апеляції, себе обнулила. Її немає!
 
Я згоден зі словами міністра внутрішніх справ, який запропонував радикально зупинити роботу всіх судів на 3 місяці. Адже судді, які сьогодні чинять так зване правосуддя, яких заздалегідь анонсують і погоджують голови судових комітетів Верховної Ради, не мають на це ні морального, ні юридичного права. Людина, яка була суддею в Луганську й перевелася до Києва, замість того щоб захистити свою Батьківщину, далі прислуговує тим, хто прилаштував її на теплу місцинку.
 
Я можу вам сказати одне: історія повторюється. Сто років тому тут, у Києві, в 1913 році, проходив судовий процес єврея Бейліса. Це знаменитий судовий процес, який ще тоді показав абсурдність того правосуддя. І сьогодні, через 100 років, ми тут, у Києві, можемо провести повну аналогію між тим правосуддям і нинішнім. Тоді 37-річного батька 5 дітей звинуватили у всіх смертних гріхах, в поїданні немовлят і ще бог знає в чому. Тоді це був процес, пов'язаний з антисемітизмом, «чорною сотнею».
 
Я хочу сказати таке: я не ідеал і не досконалість, оскільки якби я був досконалий, то мене слід було б віддати в музей, як експонат. Але коли прийшли важкі часи – ніхто не думав. Ми захищали Дніпропетровськ, захищали Україну. Я не ідеал, бо я насправді порушував закони. Порушував закони, коли зупиняв 55 поїздів на день, які йшли з Донецька в Дніпропетровськ прямим ходом. Я порушував закони тоді, коли відправляв поранених солдатів без закордонних паспортів на лікування та реабілітацію в Литву під свою відповідальність, – і наш кордон їх не пропускав, вимагаючи закордонні паспорти, а литовський консул був згоден. Я порушував закон, коли домовлявся з сепаратистами про обмін полонених, обминаючи всілякі формальності, щоб врятувати і повернути додому наших солдатів.
 
І тому суд, який намагається (судити сьогодні), і ганебне судилище, яке ми всі бачили в Дніпровському суді, й звинувачення, висунуті ручною прокуратурою, яка повинна захищати інтереси громадян, а не інтереси господарів, які змінюються так само легко, як і відбуваються історичні події в країні, – неправомочні, не мають ніякої юридичної сили.
 
Кафка у своєму романі «Процес» писав: «Чи можна захиститися перед цими суддями, яких ви сьогодні бачите? Це все одно що намалювати їх на полотні й намагатися захиститися перед цими картинами». Так от, шансів захиститися перед картинами не менше, якщо не більше, ніж перед цими суддями (вказує на місця для суддів у залі Апеляційного суду Києва).
 
І тому я хочу сказати, що єдиним правомочним судом наді мною може бути суд народний, суд совісті та суд присяжних.
 
Дуже дякую за підтримку!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...