App Store Google Play

Носіть просторе взуття, багатошаровий одяг та не вживайте алкоголь - як уникнути обмороження

05.01.2016 11:25
Носіть просторе взуття, багатошаровий одяг та не вживайте алкоголь - як уникнути обмороження

На вулиці тріскучий мороз, а значить – високий ризик отримати обмороження. Зазвичай воно виникає через тривалий вплив вітру і вологи, тісне взуття, перевтому, голод або тривалу відсутність руху. Як уникнути обмороження та надати першу допомогу тим, хто не вберігся, мешканцям Дніпропетровщини нагадали в департаменті охорони здоров’я ОДА.

Щоб уникнути обмороження, слід одягатися багатошарово та завжди тримати ноги в теплі. Взуття має бути на товстій підошві та вільним. Прошарок повітря утримує тепло, а в тісних чоботах замерзнути можна дуже швидко. У сильні морози не завадять вовняні шкарпетки.

Носіть теплі рукавички, адже пальці рук замерзають найшвидше. Обов'язково закривайте вуха і обличчя - на цих ділянках шкіра найбільш чутлива до холоду. Перед виходом на вулицю краще використовувати жирний крем.

Не потрібно йти на прогулянку відразу після чашечки гарячого чаю або кави, краще почекати 30-40 хвилин. Тим більше не варто пити алкоголь – він призводить до великої втрати тепла.

Тривале перебування на одному місці без руху прискорює процес замерзання. Відчувши, що замерзаєте, тріть руки одна об одну, ворушіть пальцями ніг, стрибайте, робіть кругові рухи руками.

Якщо, замерзнувши, ви відчули печіння та поколювання, а шкіра набула блідо-синього кольору, деякі її ділянки втратили чутливість - це свідчить про обмороження.

Вже при перших його ознаках потрібно терміново бігти в тепле приміщення. На морозі розтирати і гріти обморожені частини тіла марно і небезпечно. Потрапивши в тепло, насамперед зніміть взуття і шкарпетки. Пам'ятайте, що зігріватися потрібно повільно. Не можна розтирати обморожені ділянки. Накладіть суху пов'язку на пошкоджену шкіру, це зменшить швидкість відігрівання. Пийте багато теплої і солодкої рідини для зігрівання організму зсередини. При сильному обмороженні обов'язково зверніться до лікаря.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...