App Store Google Play

«Майдан закордонних справ» вважає незаконною справу Корбана

10.12.2015 17:50
«Майдан закордонних справ» вважає незаконною справу Корбана

Затримання лідера «Українського об'єднання патріотів – УКРОП» Геннадія Корбана й рішення Печерського районного суду Києва про застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та відмову в задоволенні заяв у порядку ст. 206 КПК України (загальні обов'язки судді щодо захисту прав людини) є незаконними. Про це сказано в прес-релізі «Майдану закордонних справ», опублікованому з нагоди всесвітнього Дня захисту прав людини.

В організації, зокрема, зазначили, що при затриманні Геннадію Корбану не були роз'яснені підстави затримання, його права, у тому числі право на захист, проігноровані вимоги ст. 29 Конституції України, згідно з якою ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

«Після чого, в порушення вимог ч. 1 ст. 210 КПК України, згідно з якою слідчий був зобов'язаний доправити Корбана Г.О. до найближчого підрозділу органу досудового розслідування, в якому негайно реєструється дата, точний час (години і хвилини) доставки затриманого та інші відомості, передбачені законодавством, і який розташований у Дніпропетровську, Корбана Г.О. відвезли на аеродром і на вертольоті перевезли в інше місто (ймовірно, в місто Полтава) звідки автомобілем перевезли до Києва. При цьому в порушення вимог ст. ст. 42 ч. 4 п. 7, 208 ч. 4, 213 ч.1, ч. 2 КПК України, Корбану Г.О. не було надано можливості негайно повідомити про своє затримання й місце перебування близьким», – підкреслили у фонді.

«Відповідно до п. 1 ст. 5 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, ніхто не може бути позбавлений волі інакше як у порядку, встановленому законом. Згідно зі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди України при розгляді справ застосовують Конвенцію та практику Європейського суду як джерело права. Відповідно до практики Європейського суду, фіксація точних даних про затримання, як і підстави затримання, є необхідною умовою законності затримання для цілей, передбачених зазначеною вище ст. 5 Європейської конвенції. Таким чином, затримання Корбана Г.О. всупереч вимогам ст. 208 КПК України, одночасно є і порушенням норм міжнародного права», – йдеться в прес-релізі.

У фонді звертають увагу на те, що численні порушення українського та міжнародного законодавства стосувалися публічної особи – «відомого учасника загальнонаціонального волонтерського руху та голови політичної партії «Українське об'єднання патріотів – УКРОП», що займає критичну позицію щодо чинної влади».

«Тобто, в цьому випадку можна говорити про очевидні ознаки переслідування за політичну позицію», – сказано в документі.

Довідка: «Майдан закордонних справ» – громадська позапартійна некомерційна організація, що є експертним та громадським майданчиком для формування української зовнішньої політики та політики національної безпеки, що базуються на демократичних цінностях, правах людини, міжнародному праві та міжнародному співробітництві. «Майдан закордонних справ» був створений під час Революції гідності 2013-2014 рр. українськими дипломатами, які відкрито засудили дії уряду Януковича і зміну зовнішньополітичного вектору України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...