App Store Google Play

Комісія ВР з питань приватизації проти продажу "Дніпрометробуд"

09.12.2015 19:05
Комісія ВР з питань приватизації проти продажу "Дніпрометробуд"

Фонд держмайна України та Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації звернуться до Міністерства економічного розвитку з вимогою виключити ПАТ «Дніпрометробуд» з переліку об'єктів приватизаціі у 2016-му.

Якщо акціі підрядника будівництва метрополітена продати, на думку членів парламентськоі комісії та Фонду держмайна, під загрозою можуть опинитися 304 млн євро кредитів ЄБРР та ЄІБ на добудову метро у Дніпропетровську. 

Таке рішення представники парламентської комісії та Фонду держмайна ухвалили в ході сьогоднішнього засідання комісії. 

Аналогічне рішення члени парламентської спеціальної контрольної комісії вже ухвалювали на виїзному засіданні 23 вересня у Дніпропетровську. Однак в Кабміні до них не дослухалися. 

Справа в тому, що рішенням Кабмінету міністрів та Мінекономрозвитку, від приватизації 402 об'єктів, в переліку яких і ПАТ "Дніпрометробуд", до держбюджету планується залучити 17 млрд грн.

За словами першого заступника голови Фонду держмайна Дмитра Парфененка, план по залученню такої суми за підсумками 2015-го року катастрофічно не виконується. І надходження від приватизації ПАТ "Дніпрометробуд" погоду не складуть. "Тільки від приватизації одного Одеського припортового можна скласти річний план надходжень від приватизації в розмірі 17 млрд грн", - сказав Парфененко.

Про це ще влітку говорив Борис Філатов, який очолював Спеціальну контрольну комісію Верховної Ради України з питань приватизації, але і тоді Кабмін не взяв це до уваги. 

До того ж, за словами члена парламентської комісії, депутата від НФ Ігора Лапіна, у жовтні 5% акцій "Дніпрометробуду" вже були реалізовані на біржі. 

"І щоб не втратити 304 млн євро інвестиції на добудову метрополітену у Дніпропетровську, треба не допустити приватизації "Дніпрометробуду", - зазначив Лапін. 

Нагадаємо, сьогодні у Дніпропетровську за участі міського голови Бориса Філатова пройшла робоча зустріч з представниками ЄБРР і ЄІБ щодо добудови метро. Роботи почнуться вже в у лютому 2016-го. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...