App Store Google Play

Дніпропетровська художниця презентувала в ОДА роботу про трагічні події на Майдані

27.11.2015 17:20
Дніпропетровська художниця презентувала в ОДА роботу про трагічні  події на Майдані

Зажурена мати-Україна, сумна кача та герої Небесної сотні, які, наче птахи, відлітають в небо. Дніпропетровська художниця Ольга Рекун написала картину про трагічні події на Майдані, а сьогодні вперше показала її землякам. Презентація роботи відбулася в облдержадміністрації.

Відкривали виставку під звуки пісні «Плине кача». Саме вона надихнула художницю намалювати картину про Героїв Майдану.

«Поштовхом до створення цієї роботи стала моно-вистава в театрі Шевченка «Я вам цей борг ніколи не залишу». Ця мелодія була майстерно вплетена в сюжет. Чоловік поряд плакав. Я теж не стримую сліз, коли чую пісню, яка завжди нагадує про трагічні втрати під час Майдану, - розповіла Ольга Рекун. - Я подумала: а що, як передати ці емоції на полотні. Місяці три виношувала ідею. А потім виконала ескіз і взялася за роботу».

В центрі композиції – сумна кача та Небесна сотня, яка перетворюється на журавлів і летить в небеса. Художниця каже: ніколи не доводилося малювати картини на такі трагічні теми, тож творила з болем у душі. Відчули це і перші відвідувачі виставки.

«Душа Ольги Рекун – у цій картині. Там Україна волає, просить – любіть, бережіть, цініть землю, де ми народилися та живемо, щоб не було таких трагічних подій. Бо вже не сотня, а сотні молодих сердець віддано за наше щастя та мир», - поділилася враженнями від роботи Ольги Рекун відвідувачка виставки Світлана Полтавська.

Це вже не перша виставка, яку влаштовує у своїх стінах облдержадміністрація, розповів заступник очільника області Гліб Пригунов.

«До річниці подій, які відбулися два роки тому на Майдані, Ольга Рекун написала картину, і попросила її розмістити. Ми відразу ж відгукнулися та запропонували презентувати роботу в холі обладміністрації, - зазначив він. - Я думаю, що ми продовжимо таку співпрацю з митцями, і Дніпропетровщина побачить ще багато цікавих робіт».

Протягом місяця картина «Плине кача» експонуватиметься в холі облдержадміністрації. Автор вже приймає пропозиції від держустанов та музеїв, які в подальшому хотіли б розмістити роботу в себе.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...