App Store Google Play

Падіння економіки та низькі зарплати – головні причини трудової еміграції

24.11.2015 08:45
Падіння економіки та низькі зарплати – головні причини трудової еміграції

Половина «білих комірців» час від часу думають про еміграцію. А кожен п'ятий рішуче налаштований покинути країну. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, своє бажання українці мотивують кризовими явищами в економіці, низьким рівнем доходу й прагненням забезпечити краще майбутнє свій родині.

Напружена ситуація в країні, погіршення матеріального становища громадян та невпевненість у завтрашньому дні стали причиною того, що «білі комірці» замислюються про роботу за кордоном. Незважаючи на те, що за минулі півроку бажаючих жити й працювати в Україні стало більше, кожен другий офісний працівник, як і раніше, допускає думку про еміграцію, а кожен п'ятий рішуче налаштований на переїзд. Що штовхає українців на такий рішучий крок?

Семеро з десяти опитаних не бачать майбутнього в Україні для себе й своєї сім'ї. Троє з п'яти пояснюють своє бажання важкою економічною ситуацією й низькими зарплатами. Більше ніж половиною рухає прагнення забезпечити стабільне майбутнє своїм дітям. І стільки ж засмучені тим, що відбувається в політичному житті країни. Варто зазначити, що іще півроку тому маленькі зарплати були на п'ятому місці рейтингу. Проте інфляція й зростання цін призвели до того, що матеріальний фактор стає одним із значущих в прийнятті рішення про еміграцію. Двоє з п'яти від'їжджають за кордон саме тому, що там можна більше заробляти.

Не на останньому місці потреба в безпеці. 40% офісних співробітників не почуваються безпечно. Ще третина не можуть професійно самореалізуватися. А один із сімох впевнений, що за кордоном легше почати власний бізнес.

Отримавши пропозицію роботи, яка передбачає переїзд, лише кожен одинадцятий буде категорично проти. Більше половини «білих комірців» погодяться, але за умови, що роботодавець надасть хороші фінансові та кар'єрні можливості. Третина прийме пропозицію, якщо буде можливий переїзд всією родиною. Для 30% опитаних вирішальним фактором стане компанія та посада. Ще чверть буде враховувати рівень життя країни, в яку належить мігрувати.

6% мріють виїхати з України, проте не можуть зробити це у зв'язку з певними життєвими обставинами. І ще стільки ж готові покинути рідне місто й переїхати в межах країни.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...