App Store Google Play

Що стоїть за відміною МРЕВ та ліквідацією ДАІ?

23.11.2015 13:10
Що стоїть за відміною МРЕВ та ліквідацією ДАІ?

28 жовтня було прийнято постанову Кабінету міністрів №889, згідно якої замість МРЕВ мало з'явитись так зване "єдине вікно" надання послуг для громадян від МВС.

Що з того вийшло, які наслідки для автомобілістів, як надалі працюватиме система - ці питання прокоментував адвокат та правозахисник Антон Деньгуб.

"Всі ми побачили прекрасну запис Арсена Авакова на «Facebook», багато ЗМІ відразу ж її поширили. Якщо копнути глибше, то все почалося ще набагато раніше, ніж 18 листопада.

28 жовтня 2015 було прийнято постанову Кабінету міністрів №889 «Про утворення територіальних органів надання сервісних послуг Міністерством внутрішніх справ». Це повинні були бути на сьогоднішній день єдині вікна, як у нас існує при виконкомі єдине вікно, таке ж єдине вікно при МВС, яке б надавало ряд послуг: та переоформлення, отримання прав і все інше.

18 листопада у нас було прийнято постанову Кабміну №941, яким було внесено низку поправок до постанови вже існуюче, щодо перереєстрації транспортних засобів. До 18 листопада цим займалося МРЕВ (Міжрегіональний реєстраційно-екзаменаційний відділ), який займався перереєстрацією автомобілів. На практиці для рядового автомобіліста це означає, що ліквідується довідка-рахунок.

Однак на практиці механізм, який має працювати без довідки-рахунку, не встановлений. Навіть у МРЕВ не можуть прокоментувати ситуацію.

На сьогоднішній день тільки можна зняти з обліку автомобіль (вартість близько 750 грн) і переоформити автомобіль, але вже на підставі договору купівлі-продажу у нотаріуса, наприклад, або укладеного договору з салону, який підтверджує, що ти купив автомобіль, тепер можеш його переоформити . Його можна поставити на облік (вартість близько 1 тис. грн).

При новому порядку буде 2 варіанти:
1) просто МРЕВ поміняє табличку на сервісний центр і все залишиться, як було, з усіма витікаючими наслідками;
2) там станеться чистка кадрів, яка дозволить цю систему впорядкувати і здешевити.

На сьогоднішній день договір у нотаріуса на переоформлення автомобіля коштує від 800 до 3 тис. грн. До цього довідка-рахунок могла обійтися порядку 2 тис. грн з усіма офіційними або неофіційними платежами. Ми чудово знаємо, що при МРЕО сиділи тільки певні фірми, які створювали ці довідки-рахунок. Тільки певні банки, в яких оплачувалися платежі з комісією в 20-30 грн, а в іншому банку це зробити було не можна.
Тобто МРЕВ ліквідували, як далі працюватиме вже новий сервісний центр, судити складно. Мені, як юристу, імпонує все-таки нотаріальний договір. Тобто завіряти у нотаріуса, який може нормально перевірити, чи є сторони, які можуть заперечувати продаж автомобіля, в заставі чи машина та інше. Щоб потім не було, як раніше: угода відбулася за довідкою-чек, а потім ще купа оскаржень: то чоловік не дав згоду на продаж.
Що ми маємо на сьогодні. У сервісному центрі людина не зможе прямо сьогодні піти і свій автомобіль продати або оформити. Але він може поки що укласти договір купівлі-продажу у нотаріуса, приїхати в це МРЕВ-сервісний центр і там виробити ті дії, які вони зараз можуть робити: зняти з обліку, отримати номери. Але це тільки на підставі договору купівлі-продажу нотаріуса.

ДАІ ліквідували, зараз чекаємо, щоб сказали хоча б, хто в Дніпропетровській області буде виконувати функції ДАІ до 26 грудня, коли прийме присягу нова поліція в Дніпропетровську. Наприклад, у Харкові наказом начальника МВС області ці функції виконувала ДАІ, але позаштатно. І при цьому колишні співробітники ДАІ проходили переатестацію в нову поліцію. У Миколаєві ці функції виконували якісь спецпідрозділу. Що буде у нас, поки чекаємо", - зазначив Антон Деньгуб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...