App Store Google Play

Що стоїть за відміною МРЕВ та ліквідацією ДАІ?

23.11.2015 13:10
Що стоїть за відміною МРЕВ та ліквідацією ДАІ?

28 жовтня було прийнято постанову Кабінету міністрів №889, згідно якої замість МРЕВ мало з'явитись так зване "єдине вікно" надання послуг для громадян від МВС.

Що з того вийшло, які наслідки для автомобілістів, як надалі працюватиме система - ці питання прокоментував адвокат та правозахисник Антон Деньгуб.

"Всі ми побачили прекрасну запис Арсена Авакова на «Facebook», багато ЗМІ відразу ж її поширили. Якщо копнути глибше, то все почалося ще набагато раніше, ніж 18 листопада.

28 жовтня 2015 було прийнято постанову Кабінету міністрів №889 «Про утворення територіальних органів надання сервісних послуг Міністерством внутрішніх справ». Це повинні були бути на сьогоднішній день єдині вікна, як у нас існує при виконкомі єдине вікно, таке ж єдине вікно при МВС, яке б надавало ряд послуг: та переоформлення, отримання прав і все інше.

18 листопада у нас було прийнято постанову Кабміну №941, яким було внесено низку поправок до постанови вже існуюче, щодо перереєстрації транспортних засобів. До 18 листопада цим займалося МРЕВ (Міжрегіональний реєстраційно-екзаменаційний відділ), який займався перереєстрацією автомобілів. На практиці для рядового автомобіліста це означає, що ліквідується довідка-рахунок.

Однак на практиці механізм, який має працювати без довідки-рахунку, не встановлений. Навіть у МРЕВ не можуть прокоментувати ситуацію.

На сьогоднішній день тільки можна зняти з обліку автомобіль (вартість близько 750 грн) і переоформити автомобіль, але вже на підставі договору купівлі-продажу у нотаріуса, наприклад, або укладеного договору з салону, який підтверджує, що ти купив автомобіль, тепер можеш його переоформити . Його можна поставити на облік (вартість близько 1 тис. грн).

При новому порядку буде 2 варіанти:
1) просто МРЕВ поміняє табличку на сервісний центр і все залишиться, як було, з усіма витікаючими наслідками;
2) там станеться чистка кадрів, яка дозволить цю систему впорядкувати і здешевити.

На сьогоднішній день договір у нотаріуса на переоформлення автомобіля коштує від 800 до 3 тис. грн. До цього довідка-рахунок могла обійтися порядку 2 тис. грн з усіма офіційними або неофіційними платежами. Ми чудово знаємо, що при МРЕО сиділи тільки певні фірми, які створювали ці довідки-рахунок. Тільки певні банки, в яких оплачувалися платежі з комісією в 20-30 грн, а в іншому банку це зробити було не можна.
Тобто МРЕВ ліквідували, як далі працюватиме вже новий сервісний центр, судити складно. Мені, як юристу, імпонує все-таки нотаріальний договір. Тобто завіряти у нотаріуса, який може нормально перевірити, чи є сторони, які можуть заперечувати продаж автомобіля, в заставі чи машина та інше. Щоб потім не було, як раніше: угода відбулася за довідкою-чек, а потім ще купа оскаржень: то чоловік не дав згоду на продаж.
Що ми маємо на сьогодні. У сервісному центрі людина не зможе прямо сьогодні піти і свій автомобіль продати або оформити. Але він може поки що укласти договір купівлі-продажу у нотаріуса, приїхати в це МРЕВ-сервісний центр і там виробити ті дії, які вони зараз можуть робити: зняти з обліку, отримати номери. Але це тільки на підставі договору купівлі-продажу нотаріуса.

ДАІ ліквідували, зараз чекаємо, щоб сказали хоча б, хто в Дніпропетровській області буде виконувати функції ДАІ до 26 грудня, коли прийме присягу нова поліція в Дніпропетровську. Наприклад, у Харкові наказом начальника МВС області ці функції виконувала ДАІ, але позаштатно. І при цьому колишні співробітники ДАІ проходили переатестацію в нову поліцію. У Миколаєві ці функції виконували якісь спецпідрозділу. Що буде у нас, поки чекаємо", - зазначив Антон Деньгуб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...