App Store Google Play

Булавка хоче увійти в історію як "переіменувателька" міста

23.11.2015 10:50
Булавка хоче увійти в історію як "переіменувателька" міста

Більше 50 вулиць Дніпропетровська пообіцяла перейменувати вже в понеділок, 23 листопада, в.о. міського голови Галина Булавка. Вона запевняє, що фахівці відібрали тільки ті вулиці, по яких немає розбіжностей ні у членів комісії, ні у громадських діячів, ні у самих жителів. Решта вулиць і райони будуть перейменовувати представники «нової влади».

21 листопада згідно з законом про декомунізацію закінчується термін, відпущений місцевим радам на перейменування. Наступний етап - прийняття рішення про перейменування міським головою. Саме цією можливістю вирішила скористатися в.о. міського голови і в один з останніх днів на керівному посту Галина Булавка хоче підписати рішення про перейменування частини вулиць Дніпропетровська.

"Ми повинні хоча б почати процес перейменування, адже вже півроку ми працюємо над виконанням закону, але депутати не змогли взяти на себе відповідальність з перейменування", - вважає Галина Булавка. - "Тому я в понеділок, 23 числа, візьму на себе відповідальність і підпишу розпорядження про перейменування ряду топонімів Дніпропетровська".

До речі, почин вже є - 19.11.2015 Галина Булавка підписала розпорядження про оголошення конкурсу на розробку проекту парку радянського періоду. Всі бажаючі зможуть надати свої пропозиції - де і яким вони бачать останній притулок ідолів радянської епохи.

За запевненням Булавки в список, який вона підпише, потрапили тільки вулиці, по яких немає ніяких протиріч. У комісії з перейменування по цим конкретним немає жодного листа від жодної організації або жителів, які пропонували б назвати ці вулиці по іншому. І вже точно всі ці вулиці потрапляють під дію закону про декомунізацію. Нижче ми наведемо список, який був сформований за станом на 20 листопада і який планує підписати Галина Булавка 23 листопада.
Бабушкінський район перейменують в Шевченківський.
Провулок Бакуніна в провулок Ігренський.
Вулицю Барбюса у вулицю Євгена Сердюкова.
Вулицю Баумана у вулицю Павла Нірінберга.
Вулицю Білостоцького у вулицю Любарського.
Провулок Білостоцького в провулок Любарського.
Вулицю Вахрушева на вулицю Василя Сидоренко.
Вулицю Винокурова у вулицю Днепросталевскую.
Житломасив Воронцовський перейменують в Мануйлівський.
Вулицю Ворошиловградську у вулицю Пшеничну.
Вулицю Дзержинського (сел. Таромське) у вулицю Любімовського.
Вулиця Жовтнева (Таромське) у вулицю Золотоосінню.
Площу Жовтневу перейменують в Соборну.
Провулок Жовтневий (Таромське) в провулок Золотоосінній.
Жовтневий район стане Соборним.
Вулицю Івана Зінукова у вулицю Портову.
Залив імені Кірова стане Затишним.
Сквер імені Леніна перейменують на сквер Героїв.
Парк імені Ленінського комсомолу стані Зеленим гаєм.
Парк Воронцова буде називатися парк Сагайдак.
Парк Калініна парком Пам'яті і Примирення.
Парк Кірова парком Кирилівка.
Вулицю Каляєва перейменують у вулицю Симиренківську.
Вулицю Квірінга у вулицю Бельгійську.
Вулицю КІМу у вулицю Мелітопольську.
Провулок Кірова (Таромкое) в провулок Назарія Яремчука.
Стадіон Кірова стане стадіоном Петра Лайко.
Кіровський район стане Центральним.
Вулиця Колгоспна - вулицею Фермерської.
Вулиця Комбедовская - вулицею Василя Хітя.
Острів Комсомольський нарешті стане Монастирським.
Житломасив Комунар житловим масивом Покровський.
Станція метро Комунарівська - Покровською.
Красногвардійський район назвуть Чечелівське.
Вулицю Леніна (Таромське) - вулицею Генерала Волівача.
Ленінський район стане Новокодацьким.
Сквер Щолокова - сквером Просвіти.
Міський молодіжний парк дозвілля та відпочинку ім. Леніна перейменують на міський молодіжний парк дозвілля та відпочинку «Новокодацький».
Вулиця Моріса Тореза стане вулицею Березанівською.
Вулиця Петра Сиротинина - вулицею Лавандовою.
Вулиця Погребняка - вулицею Полігону.
Вулиця Постишева - вулицею Олександра Серебрякова.
Вулиця Рогальова - Крутогорним узвозом.
Вулиця Союзна - вулицею Старобазарною.
Вулиця Тихона Бондарєва - вулицею Карпатською.
Вулиця Ульяновська (Таромське) - вулицею Михайла Лояна.
Вулиця Фрунзе (Таромське) - вулицею сержанта Андрющенко.
Житломасив Фрунзенський-1 стане Ломівським.
Жилмасив Фрунзенський-2 - Кам'янським.
Вулиця Шаумяна - вулицею Нагірною.
Вулиця Щорса - вулицею Данила Будницького.
Площа Дем'яна Бєдного - Успенською.

Правда, навколо деяких найменувань зі списку члени комісії все ще сперечаються. Наприклад, не всі згодні, що слід однойменно назвати сусідять вулиці і провулки, адже це вносить плутанину. Також парк Ленінського Комсомолу пропонують назвати парком Просвіти. Але часу на дебати вже немає, тому в списку фігурує назва Зелений Гай, за яке свого часу проголосували члени комісії та яке затвердили жителі району на громадських слуханнях.

Також на засіданні комісії з перейменування, яке пройшло 20 листопада, обговорили, що робити з «зірками», «Серп і молот», якими щедро прикрашені будівлі Дніпропетровська. Вирішили, що руйнуючи, треба бачити і щоб будинки не зяяли порожнечею і плямами - придумати, що прикріпити замість радянської символіки.

Так як перейменування вже знаходяться у фінальній стадії (щодо топонімів, які треба перейменувати за законом про декомунізацію), то Галина Булавка вручила подяки найактивнішим переіменователям, але сказала не розслаблятися і бути готовими прийти на чергове засідання в наступну п'ятницю.

Ну а тим, хто стане у керма міста Галина Булавка залишає "яблуко розбрату" у вигляді назви міста і безлічі вулиць, по яких не вдалося досягти компромісу між комісією і жителями, які проти нових назв. Новому меру доведеться перейменовувати центральні артерії - проспекти Карла Маркса, Кірова, імені газети "Правда" і багато інших.

gorod.dp.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...