App Store Google Play

"Фонд оборони країни" вимагає притягнути до відповідальності організаторів незаконного обшуку у його волонтерів і керівників

19.11.2015 18:15
"Фонд оборони країни" вимагає притягнути до відповідальності організаторів незаконного обшуку у його волонтерів і керівників

Дніпропетровських волонтерів обшукували як посадових осіб фонду, якими вони не були. Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявила Наталія Хазан, волонтер "Фонду оборони країни".

"Мене обшукували як посадову особу Фонду, так було написано в постанові суду, хоча я ніколи не працювала у Фонді, не отримую там зарплату, я всього лише волонтер. Завтра будь-який суд призначить когось завгодно кимось завгодно і все, ти абсолютно безправний", - підкреслила Наталія Хазан.

Хазан нагадала, що 31 жовтня правоохоронні органи провели обшуки у волонтерів фонду. Обшуки проходили як в офісах організації, так за місцем проживання керівників фонду і рядових волонтерів.

Фонд був створений в перші дні війни в Росією і займався питаннями надання допомоги українським військовим.

"Обшуки пройшли цинічні, це все нагадало 37-й рік.

Нас звинувачують незрозуміло навіть в чому, тобто чернігівський суд виніс рішення, яке абсурдне з самого початку", - сказала волонтер.

Вона зазначила, що співробітники Генпрокуратури і СБУ під час обшуків привели до неї додому двох строковиків з 55-ї бригади.

"Як потім з'ясувалося, я дзвонила комбригу 55-ї бригади - такого розпорядження не давали. Не дали поміняти понятих, хоча за законом взагалі не мають права строковики присутнім у мене в якості понятих ", - зазначила Хазан.

Також, за її словами, під час обшуку правоохоронці не дали можливості бути присутніми адвокату.

"Вони перевернули всю квартиру, що шукали - незрозуміло. Бо не знайшли нічого", - сказала волонтер.

Водночас вона звернула увагу, що одночасно проходили обшуки в її брата, керівника Фонду оборони країни Павла Хазана.

"У нього обшук був жахливий. Були "маски-шоу" з автоматниками, з виломлюванням дверей. У нього забрали всю оргтехніку, включаючи комп'ютер дитини", - заявила Хазан.

За її словами, під час обшуків співробітники ГПУ зачитали постанови чернігівського суду, в яких фонд був названий "організованим злочинним угрупованням", яке нібито "розкрадає якісь кошти фонду".

При цьому вона, посилаючись на адвокатів, заявила, що кошти фонду не є державними.

"У нас до викрадення державних коштів немає ніяких справ ... Це не державні кошти, це приватні кошти компанії і людей. І друге - немає постраждалої сторони. Тобто, немає жодної людини, який перерахував би в фонд гроші і сказав би: фонд їх витратив не туди, я постраждала сторона і написав би заяву. Цього теж немає", - заявила Хазан.

Разом з тим вона підкреслила, що діяльність фонду регулюється фіскальною службою та Міністерством юстиції.

"У фіскальної служби претензій до фонду нема, тобто не було ні податкової перевірки, ні аудиту", - заявила Хазан.

Вона сказала, що звинувачення в розкраданні коштів вигадані.

"Просто ось так от Генпрокуратурі придумалося, і тому на виламування (офісів) фонду та на обшуки у нас було оправлено 500 осіб", - додала вона.

Хазан підкреслила, що ситуація з Фондом оборони країни не є винятком. За її словами, сьогоднішні тенденції у взаєминах волонтерів та представників влади, саме існування волонтерського руху зводиться до того, що "масово по країні зараз знищуються волонтери".

"Тобто, спочатку боролися з добровольцями, тепер борються з волонтерами. Внаслідок цього ми вирішили, що мовчати ми не будемо ", - сказала Хазан.

"Зараз я переслідую мету, щоб не просто від нас відстали, я хочу, щоб відповідальність понесли ті, хто це все почав, тобто не просто відстали від мене, мені зараз це нецікаво. Як би це банально не звучало, але не за це ми на Майдані стояли, і не за це поклали життя таку кількість тисяч чоловік. Я хочу притягнення до відповідальності тих, хто це все організував і зробив ", - сказала Хазан.

Також вона заявила, що обшуки у різних волонтерів та волонтерських організацій тривають по всій країні.

"Це масова боротьба якась з активною частиною населення. Я так думаю, що Янукович боровся з активістами на Майдані, а зараз ця влада просто бореться з активною частиною населення: добровольцями і волонтерами ", - стверджує волонтер.

Хазан висловила думку, що громадяни повинні відстоювати свої права.

unian.net

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...